Внутрішній ворог

Поки Конституційний Суд готується скасовувати люстрацію, нардепи планують ухвалити рішення про люстрацію самого цього суду

Нині виникає цікаве питання: що буде першим: Конституційний Суд скасує люстрацію чи парламент ухвалить зміни до закону, за якими люструватимуть сам Конституційний Суд? Адже минулого тижня українське суспільство сколихнули повідомлення про те, що КС збирається визнати неконституційними основні положення закону “Про очищення влади”, що є одним із головних здобутків Революції Гідності. Про це повідомляли нардепи Єгор Соболєв від “Самопомочі” та Леонід Ємець від “Народного фронту”, які були одними з ініціаторів відповідного закону у 2014-му. У ЗМІ навіть потрапила резолютивна частина рішення щодо скасування люстрації. А 10 червня судді мали вже підготувати мотивувальну частину рішення. “Це є платою “Опозиційному блоку” за їхнє голосування за запропоновані Петром Порошенком поправки до Конституції. Скасування люстрації дозволить тисячам людей Януковича на чолі з Льовочкіним, Бойком, Вілкулом повернутися на керівні посади в уряд, прокуратуру, фіскальну службу та поліцію”, – заявляв Єгор Соболєв.
Водночас ЗМІ повідомляли, що на закритому засіданні КС 10 червня відбувались сварки, троє суддів відмовилися підтримати скасування люстрації, зокрема і голова КС Юрій Баулін. Зрештою в КС повідомили, що перенесли розгляд цього питання, а про те, на яку дату додатково повідомлять. Водночас сьогодні, 14 червня, в КС в закритому режимі проведе обговорення питання про форму розгляду подання Верховного Суду про законність люстрації у частині про звільнення чиновників, які протягом трьох днів із моменту початку люстраційної перевірки у їхньому відомстві не подали заяву про те, що на них люстрація не поширюється.
Тут треба зазначити, що ще минулого року 46 нардепів звернулись до КС з вимогою визнати люстрацію неконституційною. Це здебільшого представники “Опозиційного блоку”, які й самі підпадають під люстрацію. КС тягне вирішення цього питання вже понад рік. І при цьому в самому КС є шість суддів, які фактично охрестили конституційний переворот Януковича у 2010-му. Проти цих суддів СБУ минулого року відкрила кримінальне провадження у справі про узурпацію влади Януковичем. 
Нині багато політиків кажуть, що якщо КС піде на скасування люстрації, то парламент ухвалять новий закон про очищення. Але Леонід Ємець зазначає, що це буде неможливо. А тим часом, 13 червня на погоджувальній раді Єгор Соболєв сварився із представником БПП Русланом Князевичем щодо того, хто з них винен у тому, що суддів КС вилучили із переліку осіб, на яких поширюється люстрація і хто винен у затягуванні розгляду змін до закону, за якими люстрація на КС таки б поширилася. Такий законопроект вже місяцями є в парламенті, але на розгляд його не виносили. Спікер Андрій Парубій, який минулого тижня терміново зустрічався із Юрієм Бауліним, тепер заявляє, що в четвер парламент може розглянути зміни до люстраційного закону, які спиратимуться на висновки Венеціанської комісії (бо були вже застереження) і надіється, що до цього часу КС жодного свого рішення не ухвалить. Тут залишається лише зазначити, що парламентарі на 16 червня запланували дуже багато важливих питань і ще невідомо, як з усім впораються. А ситуація залишається напруженою, бо КС може презентувати “свій сюрприз” будь-якого дня. І це може бути великий крок на понад два роки назад. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.3112 / 4.08MB / SQL:{query_count}