Україну від вимирання врятують мігранти

Україна разом з Молдовою та Росією мають найнижчі показники тривалості життя людей серед усіх промислово розвинених держав світу і їх внесено у список 45 держав, які зазнають значних демографічних втрат.

Україна разом з Молдовою та Росією мають найнижчі показники тривалості життя людей серед усіх промислово розвинених держав світу і їх внесено у список 45 держав, які зазнають значних демографічних втрат.

Про це йдеться у прогнозі Відділу ООН з питань народонаселення "Перспективи світового народонаселення, 2008", який був представлений у штаб-квартирі організації директором відділу Ханією Слотник.

За словами експертів ООН, у 45 країнах, серед яких Білорусь, Болгарія, Грузія, Німеччина, Латвія, Литва, Молдова, Польща, Росія, Румунія й Україна, в період з 2010 по 2050 роки чисельність населення скоротиться щонайменше на 10%. Автори доповіді пропонують цим країнам, зокрема Україні, рятувати ситуацію за рахунок мігрантів.

Середня тривалість життя у світі протягом останніх десятиліть збільшилася. Втім, у Східній Європі вона, навпаки, скоротилася - із 69,6 року в 1965-1970 роках до 69,2 року у 2005-2010 роках.

"Незважаючи на деяке поліпшення показників після кінця 1990-х років, у Молдові, Росії та Україні сьогодні найнижчі показники очікуваної тривалості життя серед розвинених країн - нижче 70 років", - також наголошується у доповіді. Для порівняння, середня тривалість життя у сусідніх західноєвропейських державах майже на 10 років вища.

Експерти ООН також наголосили, що населення розвинених держав продовжує старіти. На початок липня 2009 року в цих державах жило 264 мільйони людей, старших за 60 років, а на початку 2050-го таких людей буде вже 416 мільйонів.

ООН прогнозує, що на початок 2050 року населення Землі збільшиться на 2,3 мільярда осіб - із 6,8 мільярда сьогодні до 9,1 мільярда. При цьому цифра в 9 міль­ярдів визначалася, враховуючи середні показники народжуваності в 2,56, а на початок 2050 року - 2,02 дитини на кожну жінку. Втім, в ООН констатують, що невеликі відхилення від середніх показників можуть призвести до абсолютно інших результатів.

При цьому здебільшого зміна чисельності населення планети відбуватиметься за рахунок держав, що розвиваються. У 31-й такій країні на початок 2050 року чисель­ність населення подвоїться, а в Афганістані, Сомалі, Уган­ді, Нігері та Буркіна-Фасо - зросте на 150%.

Експерти Світового банку та Міжнародного валютного фонду зазначили, що Світовий Банк і МВФ назвали демографічний профіль України одним із найгірших в Європі та зауважили, що країна потребує термінового реформування пенсійної системи.

Лише 2008 року показники народжуваності в Україні вперше за багато років перевищили показники смертності.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4281 / 3.98MB / SQL:{query_count}