Вороги української преси

Першими в антирейтингу за останній рік стали Наталія Поклонська, Віктор Шокін та Антон Геращенко

“Інститут масової інформації” спільно з Незалежною медіа-профспілкою в День журналіста, 6 червня, оприлюднили традиційний антирейтинг ворогів української преси, які за останній рік найчастіше та найгрубіше порушували права журналістів та перешкоджали їхній діяльності. На цей раз у першу трійку увійшли так званий прокурор окупованого Криму Наталія Поклонська (за системний тиск і переслідування журналістів в окупованому Криму, відкриття кримінальних справ проти українських журналістів, заборону вживання  слів “Меджліс” і “Меджліс кримськотатарського народу” в медіа), колишній генпрокурор Віктор Шокін (за систематичну бездіяльність у розслідуванні справ щодо нападів на журналістів (в т.ч. побиттів на Майдані) та нардеп Антон Геращенко (за підтримку публікації особистих даних журналістів під соусом “співпраці з терористами”, завуальовані заклики ввести цензуру в медіа).
Далі в цьому антирейтингу розмістились медіа-олігархи Рінат Ахметов, Дмитро Фірташ, Сергій Льовочкін, Ігор Коломойський та Сергій Курченко. Загалом претензії до них висловлені за цензуру і джинсу в медіа, власниками яких вони є. 
Також у першій десятці цього списку знаходимо голову фракції УКРОП у Херсонській міській раді Віталія Богданова (за недопуск із застосуванням фізичної сили невигідних журналістів на засідання комісій Херсонської міськради), в.о. начальника управління Національної поліції України у Миколаївській області Віталія Гончарова (за бездіяльність правоохоронних органів у справах перешкоджання журналістам у Миколаєві), голову Волинської обласної ради Ігоря Палицю (за незаконні обшуки журналістів під час сесії облради), голову Запорізької облдержадмінстрації Костянтина Бриля (за використання ЗМІ у війнах з опонентами, створення інформаційних кампаній проти нелояльних медіа), начальник відділу звернень апарату Вінницької міської ради та її виконкому Ірину Єлізарову (за приховування імен людей у опублікованих рішеннях сесій та виконкому, які отримали бюджетні кошти, прикриваючись нібито конфіденційністю цих даних), заступника міського голови Дніпра Олександра Санжарова (за те, що він як керівник апарату міської ради створив умови, що перешкоджають доступу до інформації).
Якщо говорити про те, як складався цей список, то впродовж квітня працівники мас-медіа подавали кандидатури найбільших за останній рік ворогів преси, на їх думку, а після понад тридцять медіа-експертів анонімно голосували за претендентів, формуючи антирейтинг.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7624 / 4.08MB / SQL:{query_count}