На ProZorro перейти всім!

Прем’єр Гройсман: з 1 серпня усі державні закупівлі мають здійснюватися через електронну систему

фото: kmu.gov.ua
З 1 серпня 2016-го всі державні закупівлі в Україні мають здійснюватися через систему публічних електронних закупівель ProZorro, наголосив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду 1 червня. “1 серпня  – це той час, коли усі мають перейти на електронні закупівлі. Система буде вдосконалюватися, але нею треба користуватися вже сьогодні”, – заявив глава уряду.
Гройсман наголосив, що керівники органів державної влади, які не перейдуть з 1 серпня на державні закупівлі через систему ProZorro, мають бути звільнені. “Ті, хто у системі державної влади, там, де ми приймаємо рішення про призначення, маємо усіх позвільняти. Це лише відсутність політичної волі і невиконання закону. При чому, з публікацією тих, хто не зміг це зробити. Якщо у керівника немає політичної волі для того, щоб чесно закуповувати, він не потрібен державі і суспільству. Нехай іде на інший хліб”, – наголосив Володимир Гройсман, інформує “Урядовий портал”.
“Те, що десь є максимум закупівель через “Прозорро”, а десь мінімум говорить тільки про єдине: немає політичної волі на впровадження – раз, не усі ще зрозуміли, що державна гривня – це державна, а не власна. Але ми дуже швидко усім усе роз’яснимо”, – зазначив прем’єр-міністр.
З його слів, найкращою за показником упровадження системи ProZorro  в Україні є Дніпропетровська область. Разом із тим, коментуючи регіони, у яких справи йдуть не так добре, він зауважив: “У мене питання буде лише єдине: чим допомогти, як заохотити усі закупівлі робити через систему “Прозорро”?” .
Очільник уряду наголосив, що здійснення закупівель через систему публічних електронних закупівель ProZorro дає можливість заощадити десятки мільярдів гривень. “Прозора система закупівель має охоплювати 100% державних закупівель у нашій країні. Це десятки мільярдів гривень, які можуть бути заощаджені”, – заявив він. І додав, що ціни деяких позицій при закупівлях відрізняються  майже удвічі. “Це означає, що ми можемо або удвічі більше закуповувати, або удвічі менше витрачати, розподіляти ресурси. І я думаю, що для нас це теж має бути одним дуже важливим пріоритетом. Немає чого свої брудні руки ділкам сувати в національний бюджет. Це є принципово важливе питання для кожної сфери”, – каже він.
“Хай у когось рука відсохне купувати цукор або щось інше на 40% дорожче. Що це за 40%? Це мільярди, які забрали у пенсіонерів, армії, мільярди з соціальних виплат, врешті-решт розвитку економіки”, – наголосив Гройсман. З його слів, стандартна система державних закупівель є абсолютно неефективною, натомість, система державних закупівель “Прозорро” – абсолютно сучасна, конкурентна і якісна.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.0455 / 4.08MB / SQL:{query_count}