ІТ-фахівці: в Україні збільшать держзамовлення

Міністерство освіти та науки пропонує різке збільшення держзамовлення на спеціалістів у сфері ІТ і скорочення на економістів та правників

Про це повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
“Для нас є дуже важливим відреагувати на потреби ринку праці, які більш-менш прогнозовані. Зокрема, у сфері ІТ у нас різко зросте державне замовлення. Ми пропонуємо понад тисячу місць державного замовлення додатково на ІТ-спеціальності. Це дуже важливо. І на це є потреба на ринку праці. Скорочується державне замовлення на правників, економістів”, – зазначає міністр.
З її слів, так само будуть відбуватися зміни у державному замовленні відповідно до того, як буде на них реагувати і сам абітурієнт. І в цьому відмінність розподілу місць держзамовлення. Якщо раніше переважно це розподілялося виключно вручну між університетами, то зараз місце держзамовлення іде за абітурієнтом з високими балами ЗНО. Але, при цьому, на кожну спеціальність є визначений обсяг місць держзамовлення.
“У цій вступній кампанії ми визначаємо мінімальний і максимальний поріг державного замовлення для вищих навчальних закладів. Наприклад, якщо наші абітурієнти з високими балами ЗНО будуть обирати якийсь певний вищий навчальний заклад, то він зможе мати можливість трохи збільшити своє державне замовлення – коли вони приходять з цими місцями державного замовлення у цей вищий навчальний заклад. Але це також буде обмежуватися – не більше, ніж 25% від того порогу держзамовлення, який був попередньо визначений для абітурієнтів”, – каже урядовець. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.4531 / 4.07MB / SQL:{query_count}