В Україні буде новий посол ЄС

Поляка Яна Томбінського змінить француз італійського походження Хьюг Мінгареллі

фото: flickr.com
Вже цього літа представництво ЄС в Україні очолить європейський дипломат, француз італійського походження Хьюг Мінгареллі. А нинішній посол, поляк, хороший друг України  Ян Томбінський натомість очолить представництво ЄС в Італії, інформує “Європейська правда”.
В цих змінах не треба шукати якихось підводних каменів, це планова ротація, Томбінський допрацьовує в Україні четвертий рік, стільки ж, як і його попередники. Щодо Мінгареллі відомо, що він стояв у витоків Угоди про асоціацію між ЄС та Україною і саме він до кінця 2010 року був головним переговірником з боку ЄС щодо “нової посиленої угоди”. Щоправда, він також певний час був проти слова “асоціація” в назві цієї Угоди. Але як все вийшло врешті-решт – ми вже знаємо. 
Та й треба ще також зауважити, що Мінгареллі добре знайомий з колишнім українським послом при ЄС Костянтином Єлісєєвим, який нині є заступником голови Адміністрації Президента,  а також нашим главою МЗС Павлом Клімкіним. Також із нашим Президентом Петром Порошенком (коли той ще був міністром закордонних справ у 2009-2010) Мінгареллі мав би бути знайомий. Окрім того, “Європейська правда” зауважує, що Мінгареллі довгий час працював разом із главою зовнішньополітичної служби ЄС Федерікою Могеріні, тому такий новий канал зв’язку з нею для України буде важливим.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.6786 / 4.07MB / SQL:{query_count}