100 днів для слідчих

Генеральний прокурор Юрій Луценко поки не звільняє своїх заступників і слідчих, проте ГПУ реорганізовує

Генпрокурор Юрій Луценко перебуває на посаді з 12 квітня. Наразі прокурори його роботу не саботують, а він зі звільненням ні слідчих, ні своїх заступників не поспішає. Однак реорганізація діяльності Генеральної прокуратури України (ГПУ) відбувається. Зокрема вже цього тижня Генпрокурор обіцяє перші кадрові зміни в інших підрозділах ГПУ (крім слідчого). 
Ще 21 травня, під час зустрічі з адвокатами Небесної сотні, Юрій Луценко розповів, що вирішив ліквідувати управління, яке допитувало слідчих та оперативників, залучених до справи Майдану. Крім того, Сергія Горбатюка, очільника Управління спецрозслідування, Юрій Віталійович наділив ширшими повноваженнями процесуального керівництва та можливістю звітувати особисто Генпрокуророві, а не своєму заступникові Юрієві Столярчуку. Таке рішення Юрій Луценко мотивував взаємним протистоянням Столярчука й Горбатюка.
“Справи економічних злочинів владного організованого злочинного угрупування часів Януковича передаю у керівництво заступника військового прокурора генерал-лейтенанта Володимира Жербицького”, – повідомив Генеральний прокурор на своїй сторінці у Facebook.
В інтерв’ю телеканалу ICTV він повідомив, що наразі ГПУ не має жодної кримінальної справи проти високопосадовців, народних депутатів, екс-чиновників режиму Януковича, готової до передачі в суд. “Є погана новина: жодної справи, яку я можу з чистим серцем зараз підписати і відправити для зняття недоторканості у Верховну Раду або до колишніх високопосадовців у суд, немає. Готових справ – немає. З іншого боку, гарна новина: матеріалів багато”, – зазначив Луценко, цитує Українська правда.
Луценко повідомив: досі в ГПУ перебуває відкрита справа проти чинного спікера ВРУ Андрія Парубія. 2010 року під час підписання “харківських угод” (Угода між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України) він кинув димову шашку у сесійній залі. На питання, що робити тепер із подібними справами, Луценко відповів: “Справи проти всіх жертв політичних і бізнес-мотивованих репресій треба закрити”.
На результати роботи слідчих ГПУ Юрій Луценко чекатиме три місяці. “Я прийняв рішення залишити слідчий блок незмінним. Вони (Юрій Столярчук, Юрій Севрук, Олег Заліско, Юрій Грищенко“Пошта”) отримують 100 днів, щоб довести до суду все, що може бути доведене в цей термін. Й оцінювати ефективність, і давати оцінки слідчим підрозділам я буду через 100 днів. За цей час сподіваюся підготувати і нові прізвища”, – розповів Луценко в інтерв’ю для видання Цензор.НЕТ.
Таке рішення Луценко пояснює необхідністю зберегти напрацювання слідчих, щоб якнайшвидше продемонструвати результат. Експерт “Реанімаційного пакету реформ” Ярослав Юрчишин зауважує: “Зважаючи на процедуру його призначення, рівень недовіри суспільства до Генпрокуратури, він передусім має опиратися на ті кадри, які зараз є”, – цитує видання “Слово і Діло”.
На думку експерта, найкраще було організувати відкритий конкурс на посади в Генеральній прокуратурі, але процедура може зайняти декілька місяців. “Якщо проводити конкурс швидше, то будуть звинувачення в тому, що його провели “під себе”, а якщо повільніше – це не матиме значення: якщо до вересня не буде результату, то наявний рівень недовіри до ГПУ впаде до мінімуму”, – припускає Юрчишин, зазначаючи, що Луценко міг би замінити хоча би Севрука як найбільш одіозну персону та низку прокурорів, зокрема Куценка, що засвітився в справах проти Каська, Сакварелідзе. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4628 / 3.99MB / SQL:{query_count}