Вибори на сході України – коли?

Представники України вважають неможливим організувати демократичні вибори на території окупованого Донбасу до кінця року, натомість бойовики на осінь готують праймеріз

Для того, аби на окупованих територіях Донбасу відбулися демократичні вибори до органів місцевого самоврядування, потрібно виконати низку умов. Зокрема українські політики вимагають від “ДНР” та “ЛНР” гарантій безпеки, припинення вогню, завершити обмін заручниками, згоди на залучення поліцейської місії ОБСЄ, що стоятиме на лінії зіткнення та на українсько-російському кордоні.
Принаймні на останню вимогу представники окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) категорично не погоджуються. “Будь-яку іноземну збройну місію ми будемо вважатимемо агресією проти ДНР...”, – цитують її ватажка Олександра Захарченка на сепаратистському сайті ДАН.
Навіть зараз бойовики перешкоджають роботі гуманітарній місії ОБСЄ, зокрема в Донецьку влаштовують “акції протесту” проти міжнародних спостерігачів, відключають електроживлення систем дистанційного моніторингу місії ОБСЄ, вимикають її камери та інше обладнання. Про це інформує Головне управління розвідки Міністерства оборони України та звітують представники ОБСЄ.
Попри те, 23 травня, після зустрічі з помічником президента Російської Федерації Владиславом Сурковим, Захарченко повідомив, що розпочинає готуватися до праймеріз в окупованому Донецьку. Нагадаємо, що 18 травня сам Сурков зустрівся з помічником держсекретаря США Вікторією Нуланд. 
“Нам потрібні сильні кандидати, здатні перемогти демагогів і олігархів, яких київський режим надішле...”, – заявив бойовик. Захарченко припустив, що вибори можуть відбутися в кінці цього або в першій половині наступного року, а Київ, мовляв, відтягує дату.
Це не вперше в ОРДЛО називають дати виборів. Ольга Айвазовська, представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу, називає їх пропагандистськими, такими, які сепаратисти постійно змінюють – адже донедавна днем виборів називали 24 липня. 
“Цього року немає ніяких перспектив організувати там вибори, а що стосується 2017 року, то складно говорити, бо є багато непередбачуваних складових. Держреєстр, списки виборців, повернення українських партій і ЗМІ на тимчасово окуповані території... Наприклад, якщо ми говоримо про ЗМІ, то, крім політичної волі, тут є ще і технічна складова. Необхідно відновити інфраструктуру, яка б поширювала український сигнал… Ми зовсім не можемо спрогнозувати, як наші опоненти протистоятимуть цьому процесові”, – розповіла вона в інтерв’ю для видання Ліга.Нет. Напередодні ж Андрій Мегера, чинний заступник голови ЦВК, висловив думку, що для виборів на Донбасі потрібно ще щонайменше два роки.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4410 / 3.98MB / SQL:{query_count}