Не маєш грошей – не платиш

На фоні подорожчання житлово-комунальних платежів уряд запроваджує адресну допомогу

Сім'ї, які не зможуть оплатити за житлово-комунальні послуги за новими цінами, будуть отримувати адресну допомогу від держави та сплачуватимуть близько 10% від загальної суми платіжки. Про це під час засідання Кабінету Міністрів зазначив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. “Всі, хто мають невисокий дохід, будуть так чи інакше сплачувати за послуги ЖКГ 10%. Держава адресно заплатить за кожного, хто цього потребує”, – сказав глава уряду, інформує Укрінформ. Нагадаємо, що наприкінці квітня Кабмін підвищив ціни на газ. З 1 травня в країні діє єдина ціна для населення та промисловості — 6 879 гривень за тисячу кубометрів. Для підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) ціна зросла в 2,28 раза. 
З 5 травня Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), ухвалила: з 1 липня 2016 року тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення зростуть в середньому на 75-90%. Для прикладу, тариф для “Київенерго”, компанії, що забезпечує столицю України електричною та тепловою енергією, встановили на рівні 1345 грн/Гкал (якщо є облікові лічильники) і 31,3 грн за квадратний метр (якщо немає квартирних або будинкових лічильників. Тобто, подорожчання дорівнює 104% і 93% відповідно. Ні “Київ­енерго”, ні НКРЕКУ не розголошують детальної інформації про структуру тарифу, йдеться в матеріалі, опублікованому на Економічній правді.
У зв’язку з подорожчанням газу зростає й вартість гарячої води – приблизно на 89%. Ціни для населення піднімаються не тільки на газ, а й на електроенергію. П'ять етапів підвищення її вартості уряд затвердив ще на початку 2015 року. Позаду три з них. Залишилося ще два — з 1 вересня2016 року і з 1 березня 2017 року. Доти ціна на електроенергію має зрости в чотири рази.
НКРЕ також збільшила ціну, за якою ТЕС продають електроенергію на ринок. Так, з 1 березня ДТЕК Ріната Ахметова, а також державне підприємство “Центренерго” продаватимуть електроенергію на 15–20% дорожче. З урахуванням ПДВ новий тариф для них становитиме близько 130 копійок за 1кВт/год. До цього його вартість дорівнювала 118 копійкам за 1кВт/год. При цьому, європейські ціни на оптову електроенергію, зокрема в Німеччині і Чехії, становлять 2,2 євроцента за 1 кВт/год, тобто близько 60 копійок, інформує Економічна правда.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7661 / 4.08MB / SQL:{query_count}