Євроінтеграція триває

У Нідерландах оголосили офіційні результати провального для України референдуму, проте на безвізову перспективу нашої країни вони б не мали вплинути

У вівторок, 12 квітня, оприлюднили офіційні результати референдуму, на якому громадяни Нідерландів висловили своє ставлення до ратифікації Угоди про асоціацію Європейського Союзу та України. Згідно з даними, загальна явка на голосуванні склала 32,28%, а підсумки волевиявлення не дуже відрізняються від попередніх відомостей. Так, підтримали європейські прагнення України 38,21% виборців (1 мільйон 571 тисяча 874), свій голос проти віддав 61% учасників референдуму (2 мільйони 509 тисяч 395), інформує Громадське.tv.
Незважаючи на те, що результати референдуму не є обов’язковими, бо сам він консультативний, такі показники не дають змоги Нідерландам ратифікувати Угоду про асоціацію ЄС з Україною в тому вигляді, у якому вона є. Тобто уряд переглядатиме відповідний документ. До 18 квітня отримані результати можна оскаржити.
Після закінчення цього терміну в Адміністрації Президента (АП) очікують перших пропозицій Європейського Союзу щодо Угоди про асоціацію з огляду на голландський референдум. 
“Це питання буде предметом дуже ретельного аналізу всередині Європейського Союзу. Очікуємо, що вже більш-менш конкретні пропозиції будуть вимальовуватися під час наступного засідання Ради міністрів ЄС у закордонних справах, що відбудеться 18 квітня цього року. Але це будуть тільки перші пропозиції”, – зазначає заступник глави АП України Костянтин Єлісєєв, інформує УНІАН.
8 квітня голландський прем’єр Марк Рютте пояснив: після оголошення офіційних результатів Угоду про асоціацію України з ЄС доведеться обговорити в уряді, потім – у парламенті і, зрештою, у Європейському Союзі. “Ми будемо дні, тижні, крок за кроком переглядати Угоду з Україною, щоб задовольнити всі сторони – і на національному, і на європейському рівнях. Ми не хочемо підводити тих, що прийшли голосувати, і з повагою ставимося до їхнього вибору – “за” або “проти”. Ми приймемо дуже акуратне рішення”, – цитує заяву Рютте “ГОРДОН.UA”. Він також завив: результати референдуму означають, що ратифікація не може просто продовжитися.
Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, вважав, що результати референдуму в Нідерландах нашій державі не завадять. Зазначимо, що 28 березня Національне агентство з питань протидії корупції (НАЗК) обрало свого керівника – 47-річну Наталію Корчак. Так Київ виконав останню вимогу Європейського Союзу для того, щоб він надав українцям право їздити до країн ЄС без віз уже влітку 2016-го.
13 квітня стало відомо: відповідну законодавчу ініціативу Європейська комісія направить до Ради ЄС через два тижні. Про це на своїй сторінці у Twitter повідомив брюссельський кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк. 
“Це може виглядати так, ніби ми ігноруємо голландських виборців, але ми повинні дотриматися слова перед Україною, що виконала безвізові умови”, – повідомляє Reuters з посиланням на своє джерело в політичних колах ЄС. Видання також інформує, що Єврокомісія у своїй пропозиції скасувати візи “застрахується”, дозволивши європейським країнам відновити візовий режим з Україною, якщо з території нашої держави відбуватиметься масова міграція. При цьому у Європі беруть до уваги, що ні анексія Криму, ні боротьба з проросійськими сепаратистами на сході країни не призвели до суттєвого відтоку населення з України.
До вересня – такий термін відведений для того, щоб влада Нідерландів оцінила результати референдуму щодо Угоди про асоціацію України та ЄС. “Цілком очевидно, що уряд тут вступає на незвідану територію (як національну, так і європейську). Це вимагає ретельного поетапного підходу, який займе певний час”, – ідеться в листі глави МЗС Нідерландів Берта Кундерса до парламенту, інформує “Європейська правда”
Зрештою, європейська країна не вперше голосує проти політики розширення Європейського Союзу. У червні 2001 року жителі Ірландії не дозволили країні ратифікувати Ніццький договір, який змінював принципи функціонування ЄС і створював умови для прийняття нових членів – переважно посткомуністичних держав Центральної і Східної Європи. Проте через рік після активної агітації та роз’яснювальної роботи з ініціативи самої Ірландії відбувся повторний референдум. У ньому взяло участь більше виборців (34% – 2001-го, 50% – у жовтні 2002-го), і 60% з них підтримали згаданий договір, на підставі якого до ЄС змогли згодом приєднатися Естонія, Литва, Латвія, Польща, Словаччина, Словенія, Угорщина, Чеська Республіка та інші країни.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3660 / 4MB / SQL:{query_count}