Новації для заробітчан

Українцям буде складніше працевлаштуватися на сезонні роботи в Польщі

За півроку, на наполягання Євросоюзу, набудуть чинності суворіші правила працевлаштування закордонних сезонних працівників. Ними суттєво обмежать рільникам можливість тимчасового працевлаштування іноземців з-за меж ЄС, здебільшого з України, інформує Gazeta Polska Codziennie.
Нині спрощена процедура офіційного працевлаштування дозволяє громадянинові однієї із шести держав – Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, Росії та України – працювати у Польщі без дозволу на працю в термін, що не перевищує шість місяців упродовж наступних 12 місяців, без необхідності одержання дозволу на працевлаштування.
Головна умова – це одержання безкоштовно зареєстрованої працедавцем у повітовому управлінні праці заяви про намір доручення роботи іноземцеві. Таку форму тимчасового працевлаштування іноземців масово використовують польські рільники, котрі займаються трудомістким вирощуванням полуниць, чорниць, яблук та інших фруктів, інформує unn.com.ua.
Зокрема, після 30 вересня 2016-го, згідно із розпорядженням ЄС, замість системи видачі заяв про намір доручити роботу іноземцеві, будуть введені нові адміністративні процедури, що на практиці означає необхідність одержання дозволу на працю. Таких дозволів упродовж усього 2015-го видали 69 тисяч, що становить 9% від усіх зареєстрованих заяв.
За даними Міністерства родини, праці та соціальної політики Польщі, в 2015-ому відбулося стрімке зростання кількості зареєстрованих заяв про намір доручення виконання праці іноземцеві. Таких документів було аж 782 тис., або у понад двічі більше, ніж у 2014-ому. З них 97,5% становили ті, що були видані українцям.
Можливі перешкоди можуть з’явитися вже в 2017 році, адже саме тоді у силу увійдуть зміни до процедур. Однак нові адміністративні процедури можна буде організувати так, аби вони не ускладнювали підприємцям процес працевлаштування іноземців. Наприклад, вони можуть заздалегідь подавати дані про необхідну їм кількість сезонних працівників.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.1705 / 4.08MB / SQL:{query_count}