“Діаманти” розбрату

Давід Сакварелідзе взяв участь у пікеті, на якому вимагали відставки Генпрокурора. У відповідь місцеві прокурори звернулися до Віктора Шокіна з вимогою звільнити грузинського реформатора

фото: facebook.com/davit.sakvarelidze
У п’ятницю, 25 березня, близько сотні людей пікетували будівлю Генеральної прокуратури України із закликами відправити Генпрокурора Віктора Шокіна у відставку. Мітингарі висловлювали свою підтримку заступникові Генпрокурора – прокурору Одеської області Давідові Сакварелідзе, який напередодні повідомив про неправомірні, на його думку, звільнення тих працівників, які допомагали в розслідуванні резонансної справи “діамантових” прокурорів  і заступника начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимира Шапакіна і заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця.
“Звільнення тривають. Сьогодні всім іншим нашим хлопцям, які безпосередньо брали участь у справі “діамантових” прокурорів, по черзі далі вручають повідомлення про звільнення”, – написав Сакварелідзе на своїй сторінці у Facebook 24 березня. 
Загалом у Генпрокуратурі позбавили посад 17 працівників, інформує Укрінформ. Раніше вони виконували обов’язки в межах Управління з розслідування кримінальних проваджень стосовно працівників прокуратури та відділу процесуального керівництва. Але після того, як у лютому ці структури ліквідували, на посади перезарахували тільки тих, що не брали участі в розслідуванні справи Корнійця та Шапакіна. 
Раніше прокурор ГПУ Владислав Куценко спростував повідомлення про звільнення, зазначивши, що так відбувається процес переходу працівників з одного підрозділу в інший. І тих, кого не поновили на попередніх посадах, мали перевести до Генеральної інспекції ГПУ. Коли заяви на переведення погодив Давід Сакварелідзе, бракувало лише підпису Генпрокурора. “Але почалися перевірки внутрішньої безпеки, знайшли якісь фотографії з Facebook, і тому Шокін підписав наказ про звільнення. А сьогодні (24 березня. – “Пошта”) повідомили про скорочення”, – ідеться в матеріалі Укрінформу.
Наразі звільнили екс-керівника відділу процесуального керівництва Ольгу Миргородську, її заступника Віталія Опанасенка, прокурора Лева Трубнікова. Також позбавили посади керівника Управління з розслідування кримінальних проваджень стосовно працівників прокуратури Тараса Безрукого, слідчих Олександра Мельника, Богдана Клімова, Андрія Шаповаленка, Олександра Житника й інших.
“У нашому провадженні близько 40 корупційних справ, але все якось замкнулося на справі “діамантових” прокурорів. Чому? Бо Генпрокурор Віктор Шокін у цій справі виступає найпалкішим адвокатом і захисником Корнійця та Шапакіна, наближених до нього людей”, – цитує Сакварелідзе “Українська правда”.
Він зазначив: його та його команду обманули, пообіцявши здійснити реорганізацію відділу, а насправді усіх намагаються дискредитувати і звільнити. “Сім слідчих, чотири прокурори та кілька ІТ-спеціалістів створили серйозну небезпеку для системи. Для Шокіна, його заступника Столярчука і  його заступника Севрука”, – сказав Сакварелідзе.
Саме Юрія Столярчука – чинного заступника Ген­прокурора – Банкова хоче бачити в кріслі очільника ГПУ після того, як Верховна Рада врешті проголосує за відставку Віктора Шокіна. Про це повідомив депутат від БПП Сергій Лещенко 25 березня. “Піарники Банкової вже почали вкидати меседжі у пресу. Ключова теза – саме Столярчук розслідував справу Ґонґадзе. Оскільки похорон журналіста сколихнув країну,  цей факт повною мірою використовують для розкручення Столярчука”, – вважає Сергій Лещенко.
Відомо, що сам нардеп, як і деякі інші парламентарі та активісти, на посаді Генерального прокурора хотів би бачити Сергія Горбатюка, нинішнього начальника управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури. За нього збирають підписи в парламенті, на сайті Президента України вже розмістили відповідну петицію. 
Віктор Шокін не пояснив, чому звільняють прокурорів, які працювали над справою Корнійця та Шапакіна. Це стало поштовхом для пікету. Зрештою, і сам мітинг нинішній очільник ГПУ ніяк не прокоментував (поки що). Натомість зреагували керівники місцевих прокуратур. Мітинг, організований Давідом Сакварелідзе, вони потрактували як “спробу дискредитувати органи прокуратури”. 
“Заклик до акції під стінами Генеральної прокуратури України, оголошений заступником Генерального прокурора України Сакварелідзе, – не лише прояв правового нігілізму, тиск неправовими методами на Генерального прокурора України, а в його особі – на всі органи прокуратури. Це насамперед зухвала демонстрація свідомого ігнорування Конституції та законів України”, – йдеться у зверненні прокурорів. У заяві зазначають: Закон України “Про прокуратуру” забороняє прокурорам брати участь у будь-яких політичних акціях, мітингах і страйках.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.3588 / 4.11MB / SQL:{query_count}