Скарги на суддів

Кількість скарг українців на дії суддів перевищила дев’ять тисяч

На сьогодні Вища рада юстиції отримала понад дев’ять тисяч скарг від громадян України на дії суддів. Скарги почали опрацьовувати у червні 2015 року, коли Вища рада юстиції запрацювала у своєму нинішньому складі, повідомив голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк.
“У провадженні Вищої ради юстиції є близько дев’яти тисяч скарг на дії суддів. З усієї кількості скарг нами опрацьовано близько половини, приблизно дві тисячі скарг визнані прийнятними. Над ними нині працюють наші фахівці. З червня минулого року ухвалене рішення про звільнення за дискредитуючих обставин близько 330 суддів”, – зазначив Бенедисюк, інформує  radiosvoboda.org.
За його словами, більшість звільнень стосується порушення присяги суддів України, зокрема, суддів з Криму, Донецька і Луганська, які залишилися працювати з окупаційною владою. Вища рада юстиції розпочала свою діяльність у складі, який сформований 9 червня 2015 року, відповідно до Закону України “Про забезпечення права на справедливий суд”. Роботу попереднього складу ради припинено у квітні 2014 року.
Як повідомив Бенедисюк, на сьогодні члени Вищої ради юстиції ухвалили понад 90 подань на адресу Президента України щодо призначення кандидатів на посади суддів до місцевих адміністративних, господарських і загальних судів.
25 березня у Києві керівники Вищої ради юстиції, Ради суддів і Вищої кваліфікаційної комісії суддів України повідомили про рішення координувати свої дії для того, щоб прискорити процес люстрації судової гілки влади. Експерти цих організацій беруть участь у процесі первинного кваліфікаційного оцінювання суддів, який почався 17 лютого 2016 року.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.3963 / 4.07MB / SQL:{query_count}