Вийшли з глухого кута

У Національному агентстві із запобігання корупції вже є 4 із 5 членів. Влада може говорити про виконання усіх вимог для безвізового режиму з ЄС

Після того, як парламентарі цього тижня нарешті спромоглися проголосувати за такий закон про електронне декларування чиновниками своїх доходів, який вимагали в Євросоюзі, останньою формальною вимогою для запуску процесу лібералізації візового режиму з ЄС залишалось доформування Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК), органу, що власне і має перевіряти декларації наших чиновників. Скандали із формуванням НАЗК тривали із самого початку, і “Пошта” про це писала.  
Станом на початок цього тижня в агентстві було лише двоє із п’яти членів (Наталія Корчак та Олександр Скопич), та й щодо них було багато зауважень від експертів та політиків і звинувачень у зв’язках із прем’єром Арсенієм Яценюком.  Але, щоб хоч якось зрушити з місця і говорити про початок роботи НАЗК, конкурсна комісія мала обрати якщо не трьох, то ще хоча б двох членів агентства. В ніч на вівторок, 15 березня, роботу конкурсної комісії було заблоковано через різні позиції щодо кандидатури представника Реанімаційного пакета реформ Руслана Рябошапки. Деякі кандидати на роботу в НАЗК навіть знімали свої кандидатури на користь Рябошапки і звинувачували конкурсну комісію в непрофесійності. Вже в ніч на середу із конкурсною комісією зустрівся навіть Президент Петро Порошенко разом із послом ЄС Яном Томбінським. Глава держави просив знайти компроміс до ранку і закликав не ризикувати безвізовим режимом. Зазначимо, що учора розпочався його візит до Брюсселя, а сьогодні він планував там обговорити питання завершення оформлення безвізового режиму для України.
Зрештою, він отримав те, з чим мав летіти. Конкурсна комісія ще після кількох невдалих спроб таки проголосувала вдень 16 березня за Руслана Рябошапку, а також Руслана Рябецького. Щодо останнього, то ЗМІ повідомляють, що його кандидатуру із самого початку просував Мін’юст. 
“Було перед нами два великих виклики. Перший – це створити повноцінний, робочий, професійний, незаангажований антикорупційний орган – НАЗК. І друге – це в жодному разі не зірвати процес отримання візової лібералізації. І, власне, на пошуку цих компромісів і працювала комісія протягом останніх кілька днів. І за гарною українською традицією ми дійсно ухвалили рішення за 1,5 години до відльоту пана Президента. Рішення є позитивним для країни, тому що найбільш професійний кандидат, який має найбільший досвід, який має міжнародний досвід, який має досвід написання відповідних законодавчих актів – це Руслан Рябошапка, все-таки був обраний ”, – зазначив в ефірі “5 каналу” один із членів конкурсної комісії, голова Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран.
Зрештою, НАЗК може розпочинати роботу. Уряд оперативно на позачерговому засіданні 16 березня, хоч і не без претензій (глава МВС Аваков заявив, що понад рік назад у Мін’юсті був скандал, пов’язаний із Рябошапкою, а міністр молоді і спорту Жданов нагадав, що Рябошапка був заступник директора департаменту юридичного забезпечення Кабміну часів Азарова), але затвердив двох дообраних членів агентства.
Вже сьогодні Президент Порошенко в Брюсселі проведе зустрічі із президентом Європейської ради Дональдом Туском та президентом Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером, після чого вони зроблять заяви для преси. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.4485 / 4.08MB / SQL:{query_count}