Повернулись додому

З полону бойовиків вдалось звільнити ще трьох українців. Але там залишаються ще більше сотні наших громадян, а майже 700 вважаються зниклими безвісти

фото: facebook.com/iryna.gerashchenko
Двох наших військових – Григорія Завізона, Петра Єрошевича, а також цивільного Вадима Петренка у вівторок, 15 березня, звільнено з полону бойовиків. Про це повідомив Президент Порошенко, а деякі подробиці розповіла також представник України в мінській гуманітарній підгрупі, нардеп Ірина Геращенко.
“Їх утримували в полоні більше року. Вдивіться в їх очі – в них і є страшна правда про те, що вони пережили за цей рік у пеклі... За ініціативою Президента хлопці пройдуть лікування в одній із київських клінік”, – повідомила Геращенко на своїй сторінці у Facebook.
Вона також висловила сподівання на те, що на наступній зустрічі тристоронньої контактної групи питання звільнення усіх заручників буде ключовим. 
Але зрозуміло, що кремлівські маріонетки навряд чи і на цей раз погодяться на обмін у форматі “всіх на всіх”. Кремль використовує українських заручників у торгах, вимагаючи, зокрема, амністії для своїх бойовиків у Донбасі. Тому як не прикро, але долю людей ставлять у залежність від результатів домовленостей з політичних питань, хоч і власне мінські угоди передбачають звільнення усіх заручників окремим пунктом.
“Після вдалої операції по звільненню, в полоні залишається 124 людей. Це військові і це цивільні. Серед них дев’ять громадян – це ті, що знаходяться в тюрмах Російської Федерації”, – розповіла 16 березня з трибуни ВРУ Ірина Геращенко.
Також вона зазначила, що від початку збройного конфлікту на Донбасі зникли 693 громадян України  як цивільних, так і військових. “Сьогодні ведеться робота для того, щоб розпочати пошук зниклих безвісти на окупованій бойовиками території. Для цього українська влада, за дорученням Президента України, домагається допуску Міжнародного комітету Червоного Хреста до окупованих територій”, – наголосила Геращенко. Але бойовики на таку пропозицію ще не відповіли. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.6532 / 4.06MB / SQL:{query_count}