Фінансова поліція в Україні: зареєстровано законопроект

До парламенту внесено законопроект №4228 про фінансову поліцію

Його метою є “поділ сервісної та правоохоронної функцій фіскальної служби, ліквідація податкової міліції, оптимізація структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері фінансів, усунення дублювання їх функцій та створення фінансової поліції”. 
На фінансову поліцію покладається обов’язок запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття злочинів при формуванні та використанні фінансових ресурсів держави, а також у сфері економічної безпеки, інформує “Дєло”. 
На думку ініціаторів законопроекту, запропонована модель боротьби з економічними злочинами повинна бути ефективною і зменшить податковий тиск на платників податків. Подібна система існує в Італії, Туреччині, Ірландії, Греції.
Згідно із запропонованою концепцією, фінансова поліція буде складатися з центрального апарату і семи територіальних відділень, максимальна чисельність працівників – 3 тис. осіб. 
Керівник, його заступники та інші працівники фінансової поліції будуть відбиратися шляхом прозорого конкурсу за допомоги комісії конкурсного відбору. 
При цьому встановлені такі квоти при створенні фінансової поліції: колишні співробітники податкової міліції, підрозділів протидії злочинності в сфері економіки, що діють у системі МВС України, підрозділів контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері економічної безпеки Служби безпеки України – не більше 25%; особи, які обіймали посади слідчих або оперативних співробітників у інших органах державної влади – не більше 5%; інші особи – не менше 70%.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.2064 / 4.05MB / SQL:{query_count}