Кому земелька?

Українцям можуть дозволити торгувати землею з 2017 року

Уряд пропонує відкрити ринок землі в два етапи: з 2017 року почати торгівлю державними землями сільгосппризначення, а з 2019-го дозволити громадянам торгувати землею сільгосппризначення, що перебуває в приватній власності. Про це йдеться у програмі дій уряду на 2016 рік, опублікованій на веб-порталі Кабінету Міністрів. 
Необхідна законодавча база повинна бути сформована до кінця березня у вигляді законопроекту і подана до парламенту. “Такий крок дозволить створити повноцінний ринок землі, що дасть можливість власникам розпоряджатися своїм майном, сприятиме розвитку бізнесу і залученню інвестицій”, – йдеться у програмі дій уряду.
В Україні до 1 січня 2017-го діє мораторій на продаж земель сільгосп­призначення. Програма реформування економіки, схвалена ключовим кредитором країни – Міжнародним валютним фондом – передбачає відкриття ринку землі як засобу залучення інвестицій і технологій в Україні, інформує УНІАН. Крім того, на необхідності розробки законодавства для запуску і функціонування ринку землі не раз наполягав глава держави. Поза тим, експерти розділилися в думці щодо скасування мораторію: одні вважають, що його продовження створює тіньовий ринок землі, інші вказують на те, що скасування мораторію призведе до обезземелення селян і скупки землі зарубіжними компаніями.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0886 / 4.05MB / SQL:{query_count}