100 мільйонів американських інвестицій

Вже 2017 року в морському торговельному порті “Южний” має з’явитися новий зерновий термінал, збудований за гроші компанії Cargill

фото: Ігор Панов
У Кабінеті Mіністрів України 24 лютого підписали довгоочікувану угоду, що ознаменувала прихід американських інвестицій в український аграрний сектор. Згідно з нею, компанія зі США Cargill надасть українському підприємству “М. В. Карго” 100 мільйонів доларів, за які воно зобов’язується збудувати новий зерновий термінал y морському торговельному порту “Южний”, що в Одеській області. Документ підписали генеральні директори компаній Мартін Шульдт та Андрій Ставніцер. На церемонії підписання були присутні також прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко та інші чиновники.
Всі високопосадовці висловлювали сподівання, що угода стане поштовхом для розвитку українського сільського господарства та переконає американських інвесторів більше вкладати в Україну.
Згідно з угодою, новий термінал має запрацювати вже 2017 року. Він переправлятиме зернові продукти та інші вантажі. Пропускна спроможність порту спочатку становитиме 5 мільйонів тонн. Потім планують збільшити її ще на 2-4 мільйони тонн.
Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський пояснив, що новий термінал забезпечить 350 нових робочих місць і приноситиме сотні мільйонів податків до бюджету України.
До підписання угоди готувалися сім місяців, відколи 17 липня 2015 року прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вперше повідомив про наміри Cargill інвестувати гроші в український порт. Це сталося в липні 2015-го, після першої інвестиційної конференції “Україна-США”. 
Тоді стало відомо, що Cargill – американська продовольча компанія, яка створює у Чорному морі термінали, що мали б сприяти довгостроковому розвитку зернового бізнесу в Чорноморському регіоні. Термінал в “Южному” мав би стати третім спільним проектом Cargill, інші – це порт в Констанці (Румунія) та Новоросійську (Російська Федерація), інформує Європейська правда. 
У серпні 2015-го гендиректор Cargill Мартін Шульдт, голова “Адміністрації морських портів України” Андрій Амелін і директор “М.В. Карго” Олександр Примак підписали меморандум, згідно з яким Cargill задекларувала бажання придбати 51% перевантажувального терміналу, який “МВ Карго” побудує в “Южному”.
“Угода щодо запланованих інвестицій від американської компанії Cargill – це додаткові робочі місця, додатковий експортний потенціал України і ще одне свідчення реальних партнерських відносин між Україною і США”, – наголосив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час церемонії підписання угоди 24 лютого.
Про те, що стосунки між урядом Яценюка та США не зіпсувала парламентська криза, свідчать і слова підтримки посла США в Україні Джеффрі Пайєтта. На урочистому підписанні угоди він зазначив, що український уряд продемонстрував позитивні результати роботи при вирішенні певних питань і продовжує рухатися у правильному напрямі, інформують Факти.ICTV. 
Проте посол Пайєтт зазначив, що інвестори зацікавлені, щоб в Україні відбувалася боротьба з корупцією, а реформи – не зупинялися. “Вони (американські сільгоспкомпанії) сподіваються на український уряд, який би рішуче і неухильно демонстрував налаштованість на реформи, на виконання зобов’язань перед МВФ, на тісну співпрацю між президентом і урядом”, – цитує Джеффрі Пайєтта РБК-Україна. 
Якщо Україна впорається з цими завданнями, то зможе стати аграрною наддержавою, вважає Пайєтт. Причиною для цього є те, що вона володіє майже чвертю світових запасів чорноземів. 
Підтвердив аграрний потенціал нашої держави й міністр сільського господарства Олексій Павленко, нагадавши, що Україна є третьою з-поміж найбільших експортерів зернових культур світу і поступається лише США та Європейському Союзові.
Джеффрі Пайєтт зазначив, що минулорічний обсяг експорту аграрної продукції з України перевищив 14 мільярдів доларів і додав, що в перспективі його можна подвоїти. З його слів, підписання угоди про інвестиції в порт “Южний” є початком приходу американських інвестицій, про які говорили на українсько-американському інвестфорумі в липні 2015-го. 
У свою чергу міністр інфраструктури Андрій Пивоварський зазначив, що народні депутати негайно мають проголосувати за законопроект №2488а, який би дозволив урядові залучати більше грошей у портову інфраструктуру, вивести державні стивідори (підприємства, що надають вантажно-розвантажувальні послуги в портах) із переліку підприємств, які не підлягають приватизації і дозволив би їхню приватизацію.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6963 / 4.09MB / SQL:{query_count}