Аби захистити свободу слова

Президент України створив Раду з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова

Все більше зусиль влади спрямовані на те, щоб гарантувати журналістам захист їхніх професійних прав. Так 4 лютого Верхов­на Рада ухвалила зміни до Кримінального кодексу, які посилили відповідальність за перешкоджання журналістській діяльності (зокрема посадову особу, що порушує права працівника ЗМІ, можуть тепер засудити до п’яти років позбавлення волі).
У вівторок, 23 лютого, Президент Петро Порошенко підписав указ “Про Раду з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова”. Новостворена Рада є дорадчим органом при Президентові України. 
Право створювати такі органи надає Президентові пункт 28 статті 106 Конституції України, де вказано: глава держави створює у межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України, для здійснення своїх повноважень консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи і служби.
Головними завданнями Ради є забезпечити дотримання конституційного права на свободу слова, а також налагодити ефективний механізм взаємодії державних органів із засобами масової інформації та громадськими організаціями. Рада здійснюватиме моніторинг ситуації і визначатиме, чи в Україні захищені професійна діяльність журналістів та свобода слова. Вона аналізуватиме законодавство і готуватиме пропозиції щодо його вдосконалення в такий спосіб, щоб документи відповідали європейським демократичним стандартам. Крім того, Рада зможе проводити конференції, семінари та зустрічі з політиками й чиновниками стосовно питань, які належать до її компетенції.
Згідно з указом Президента, очолюватимуть Раду двоє співголів. Ними призначили заступника очільника Адміністрації Президента України Андрія Таранова та прес-секретаря глави держави Святослава Цеголка.
До складу Ради увійшли також представники громадських об’єднань і медіа, Національної поліції, Генеральної прокуратури, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та інших державних органів. Загалом членами Ради є 19 осіб. 
Організаційне, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення Ради здійснюватиме Адміністрація Президента України та Державне управління справами.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4224 / 3.97MB / SQL:{query_count}