Чи стане ідея реальністю?

Чорнобиль хочуть перетворити на біосферний заповідник

Міністерство екології звернулося до глави держави з пропозицією створити в зоні відчуження Чорнобильський радіологічний біосферний заповідник, інформує Бі-Бі-Сі Україна. Загальна площа заповідника має складати 227 тисяч гав.
“У зв’язку з відзначенням 30-річчя з дня Чорнобильської трагедії працюємо, щоб якомога швидше Президент підписав указ про створення Чорнобильського радіологічного біосферного заповідника. Сподіваємося, що встигнемо до 26 квітня”, – заявила в.о. міністра екології Ганна Вронська на засіданні Комітету ВРУ з питань екології. З її слів, міністерство хоче збільшити площу заповідних територій в Україні до середньоєвропейського рівня.
“За умовами Угоди про асоціацію з ЄС, ми повинні збільшити загальну площу територій заповідного фонду приблизно до 15%. Розраховуємо, що наступного року вийдемо щонайменше на 8%”, – сказала в.о. міністра екології.
Раніше з ініціативою створити в Чорнобильській зоні заповідник виступала низка екологів, зокрема, відомий дослідник дикої природної зони, біолог Сергій Гащак. Заступник директора Міжнародної радіологічної лабораторії Чорнобильського центру, який працює в зоні з 1990 року, наголошував на важливості створення заповідника, вказуючи на унікальну ситуацію з відродженням дикої природи зони. Дослідження науковців останніх років за допомогою фотопасток довели, що в зоні активно відновлюється фауна, зокрема видів, які тут давно зникли.
Попри радіацію, відсутність людей у зоні робить свою справу: там з’являються унікальні види тварин і птахів. Зокрема, збільшується кількість лосів, оленів, вовків, рисей, а також коней Пржевальського, яких сюди завезли в 90-их. У зону вже повернулися бурі ведмеді, а також з’явилися зубри. На думку Сергія Гащака, територія зони мала б стати біосферним заповідником (за винятком деяких центральних районів, де розташовані об’єкти АЕС).
“Це ідеальний та найрозумніший варіант, шанс для спостереження за дикою природою. Тут відновлюється різноманіття і видовий склад тварин та рослин, а також природні зв’язки”, – заявив дослідник.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6621 / 4.06MB / SQL:{query_count}