Битва компроматів?

ЗМІ повідомляють про нещодавні таємні перемовини Президента та прем’єра з мільярдером Ігорем Коломойським. І не вщухає скандал зi стенограмою РНБО дворічної давності

фото: nv.ua
Прем’єр Арсеній Яценюк ввечері в суботу, 20 лютого, мав зустріч із олігархом, співвласником групи “Приват”, екс-губернатором Дніпропетровщини Ігорем Коломойським. А вже наступного дня Коломойський зустрічався із главою держави. Принаймні про це повідомляє “Дзеркало тижня” із посиланням на свої джерела. За інформацією видання, з прем’єром олігарх начебто зустрічався на запрошення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. А от зустріч із Президентом допомагав організовувати один із керівників парламентської депгрупи “Відродження” Віталій Хомутиннік.
От тільки прес-служби уряду та Президента нічого не повідомляли про такі перемовини. І з огляду на це “Дзеркало тижня” вимагає опублікувати стенограму цих розмов, так як державних таємниць там не мало би бути. Станом на вчорашній день представники влади ніяк не відреагували навіть на саму інформацію про таємні зустрічі.
А загалом же оприлюднення стенограм нині стає модним. 
Неабиякий скандал викликало те, що 22 лютого парламентський комітет із питань національної безпеки і оборони оприлюднив повну стенограму закритого засідання РНБО від 28 лютого 2014 року, коли обговорювалось питання захоплення Росією Криму і що у тоді потрібно було робити Україні. Зі стенограми випливає, що нинішній секретар РНБО Олександр Турчинов, який тоді був спікером парламенту і виконував обов’язки Президента був єдиним, хто проголосував за введення надзвичайного стану в країні. Водночас лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко, яка невідомо що робила на засіданні РНБО, закликала цього не робити. 
Сама Тимошенко нині називає публікацію стенограми дворічної давності частиною інформаційної кампанії з метою “олігархічної контрреволюції, яка призвела до того, що зберігся клановий уряд”. Також вона називає публікацію злочином, за який відповідальних осіб треба притягати до відповідальності. Кого вона має на увазі можна зрозуміти – голову комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони Сергія Пашинського, і, ймовірно, самого Олександра Турчинова, своїх колишніх соратників.
Обурення Тимошенко можна зрозуміти, адже вона вважає цей інформаційний кидок боротьбою особисто проти неї. Водночас, якщо не ставиться під сумнів правдивість стенограми, то самій леді Ю ще треба подумати, як відбілювати свій імідж. Адже Тимошенко публічно неодноразово заявляла про необхідність введення воєнного стану.
Зрештою, не лише Тимо­шенко та її новий соратник, екс-голова СБУ Наливайченко (який теж був проти воєнного стану), отримали іміджевий удар. Відповідно до стенограми, проти збройного опору російським окупантам в час анексії Криму був й прем’єр Яценюк, й екс-міністр оборони “свободівець” Тенюх.
Насамкінець треба зазначити, що серед експертів розгорнулася суперечка щодо того, а чи потрібно було оприлюднювати документ (зазначимо, що, за словами Пашинського, стенограму розсекретили відповідно до законної процедури). Але чітко зрозуміло, зроблено це саме зараз недарма, коли існує ймовірність дочасних парламентських виборів і політики шукають додаткові важелі впливу на конкурентів та їх рейтинги (а ще не виключено, що вигідне позиціонування нині наближеного до Порошенка  Олександра Турчинова може розчистити йому шлях в уряд). Загалом же під час нинішньої політичної кризи інформаційних “зливів” ще може бути багато. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8019 / 4.08MB / SQL:{query_count}