Україна поставила Росію на газовий лічильник

Учора, 15 лютого, компанія “Укртрансгаз” запустила на своєму сайті лічильник, що рахує кількість днів, які Україна прожила без імпорту газу з Російської Федерації

Станом на вчора, згідно даних компанії, природний газ iз території РФ для потреб України не надходив уже 80 днів.
“Покриття потреб віт­чизняних споживачів у природному газі здійснюється за рахунок надходження в ГТС України блакитного палива з території Європи, видобувних компаній з підземних газових сховищ”, – йдеться у повідомленні. За даними оператора ГТС України, з початку 2016 року з країн ЄС надійшло близько 1,5 мільярда кубометрів природного газу, а з початку опалювального сезону (жовтень 2015 року) – 3,1 млрд кубометрів. Найбільше газу надходило словацьким газотранспортним коридором, через який з дня його запуску (вересень 2014-го) вже імпортовано 14,3 мільярда кубометрів газу.
“Станом на сьогодні у підземних сховищах України зберігається 10,5 мільярда кубометрів природного газу, що на 1,9 млрд більше за торішні показники. Нагадуємо, що історичний мінімум був зафіксований на рівні 6 млрд кубометрів навесні 2013 року, тож зараз запаси газу у сховищах не дають приводів до песимізму”, – уточнюють на сайті компанії “Укртрансгаз”.
Нагадаємо, що Україна в 2015 році скоротила імпорт природного газу на 15,9% (на 3,1 млрд кубічних метрів) порівняно з 2014 роком – до 16,4 млрд. Імпорт Україною газу з Росії у 2015-ому становив 6,1 млрд кубічних метрів, що у 2,4 раза менше, ніж за підсумками 2014 року (14,5 млрд).
“Росія думала, що поставить нас на коліна, запропонувала газ по 212 доларів за тисячу кубометрів. Я дав доручення, міністр телефонує до Росії, каже: “Ні, ваш газ ми брати не будемо”, – заявляв наприкінці січня Президент України Петро Порошенко. За його словами, Україна на сьогодні купує газ в Європі, який обходиться їй дешевше, ніж російський (190 американських доларів за метр кубічний). “Ми на сьогоднішній день першу зиму пережили без російського газу”, – наголосив Петро Порошенко.
Водночас міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин заявив, що країна готова пережити наступну зиму також без російського газу. “Це реальна реформа і реальний крок до того, щоб Україна диверсифікувала поставки природного газу”, – додає прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.7217 / 4.07MB / SQL:{query_count}