Резонансна справа втікача Іванющенка

Суд закрив справу, в якій фігурував бізнесмен Юрій Іванющенко (відомий як Єнакієвський) – одна з найвпливовіших осіб у владі Януковича. Натомість у ГПУ спростовують інформацію про закриття провадження

Юрій Іванющенко за часів Януковича був парламентарем від Партії регіонів і фігурував у розповідях про бандитський клан Донецька 90-их років. Проте Генеральна прокуратура зацікавилася його діяльністю не з цього приводу: після Євромайдану вона почала розслідувати випадки привласнення державних коштів, зокрема тих, які отримала держава після укладення кіотських домовленостей. Тоді Україна продала Японії свої квоти на викиди парникових газів та отримувала за це гроші впродовж 2009 – 2010 років. Сума, у відмиванні якої підозрювали компанію Юрія Іванющенка, становить 170 млн грн, інформують “Наші гроші”.
Ці кошти так і не потратили на утеплення шкіл та лікарень за часів Януковича.
У межах провадження на рахунках Юрія Іванющенка арештували 72 млн швейцарських франків, що за курсом НБУ дорівнює 1 млрд 88 млн грн.
“За нашою інформацією, у Монако та Швейцарії загалом в Іванющенка та його родини було арештовано близько 200 мільйонів доларів. Це найбільша сума, яку ми реально мали шанси повернути в Україну”, – написав у своєму блозі на Українській правді антикорупційний активіст Віталій Шабунін.
Але через “бездіяльність прокурора” Юрія Столярчука Солом’янський райсуд Києва від 27 січня постановив закрити провадження проти Юрія Єнакієвського, відкрите ще 21 лютого 2015-го. Суд зобов’язав прокурора від ГПУ впродовж трьох днів із часу ухвали (тобто до 30 січня) закрити кримінальне провадження. Ухвала ця оскарженню не підлягає”, – йдеться в матеріалі Ірини Салій на сайті “Наші гроші”.
“За останній рік не прийняли жодного процесуального рішення, а це є порушенням прав громадянина Іванющенка, якого без достатніх підстав підозрюють у вчиненні злочину, обмежено в пересуванні, щодо рухомого та нерухомого майна якого прийнято рішення про накладення арешту”, – повідомляють про причини закриття провадження на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.
Сам Іванющенко перебуває у розшуку. Проте його адвокат Юрій Колесніков відстояв, що заступник Генпрокурора Юрій Столярчук не дотримався розумного строку під час розслідування кримінального провадження і не виявив жодних доказів вини Іванющенка, тобто втратив законні підстави підтримувати обвинувачення в суді. 
“Наші гроші” зазначають, що Юрій Столярчук – давній знайомий Генерального прокурора Віктора Шокіна, а він, як відомо, ставленик Президента. Зрештою, членом президентської партії є колишній житель міста Єнакієво Олег Невада, якого підозрюють у просуванні інтересів Юрія Іванющенка. Підставою для таких підозр є те, що Олег Невада багато років працював на підприємстві Юрія Єнакієвського. 
У Генеральній прокуратурі спростовують інформацію про закриття провадження. Зі слів прокурора ГПУ Влади­слава Куценка, рішення Солом’янського суду Києва не набуло законної сили. “На нашу думку, воно незаконне і винесене з грубим порушенням законодавства. У зв’язку з цим воно було оскаржене в апеляційному порядку органами прокуратури”, – цитує пана Куценка Українська правда. Проте точної дати подання апеляції до Київського суду він не назвав.
“Повірте, яке б рішення не було, ніщо не заважає повторно розпочати кримінальне провадження за іншими обставинами”, – розповів прокурор.
Дотепер Янукович, колишній прем’єр Азаров, екс-голова МВС Захарченко та ще 18 представників колишнього режиму оголошені в міжнародний розшук на прохання України. Їхні рахунки, відкриті на території Європейського Союзу, заморожені. Якщо ж справу проти Іванющенка закриють, він стане першим, із кого ЄС зніме санкції. 
Щоби цього не сталося, Генпрокурор Шокін повинен найближчим часом передати до суду обвинувальний акт на ім’я Юрія Іванющенка, розповідає Віталій Шабунін.
“Питання навіть не в кількох тижнях, а в кількох днях, бо ухвалу українського суду про закриття справи юристи Іванющенка вже мали б оперативно відправити у ЄС. Там саме в ці дні йдуть внутрішні дискусії щодо можливості продовження санкцій. Про фінальне рішення ми дізнаємося 6 березня – менше ніж через місяць”, – пише активіст.
На його думку, рішення у цій справі стане прецедентним (тобто стандартним) для “найбільших гаманців Януковича”: Курченка, Арбузова, Клюєва і Ко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.9439 / 4.08MB / SQL:{query_count}