Джемілєва нагородили за боротьбу з фашизмом

Міжнародна антипутінська коаліція “Стоп фашизм у Росії” нагородила лідера кримськотатарського народу за дії, спрямовані на розбудову демократії

фото: ru.krymr.com
У Києві, 8 лютого, одного з лідерів кримськотатарського народу, депутата, уповноваженого Президента України у справах кримських татар Мустафу Джемілєва нагородили “За заслуги в боротьбі з фашизмом у Росії”. Ініціатором нагородження є Міжнародна антипутінська коаліція “Стоп фашизм у Росії”.
Мустафі Джемілєву нагороду вручав один із координаторів організації Герман Обухов. Він сказав, що російська пропаганда посварила два народи, аби помститися за Майдан, що вона бреше про “фашизм” в Україні, бо насправді “він існує тільки в Росії – більше ніде”, – цитує Германа Обухова Українська правда. Він відзначив роль Джемілєва у спротиві кримській анексії та в розвитку української демократії.
Своєю чергою Мустафа Джемілєв нагадав про злочини тоталітарного режиму в СРСР: голодомори в Україні та Казахстані, депортацію і геноцид, етнічні чистки народів, а також сотні тисяч людей, які загинули в таборах смерті. Із його слів, розквіт шовіністичних мілітаристських організацій, переслідування інакомислення, криваві війни і віроломний напад на Україну свідчать, що в Росії мало змінилося з часів Радянського Союзу.
“На зміну соціалістичній ідеології приходить ідеологія національної вищості. Росія вчинила криваві злочини проти чеченського, грузинського, українського, а тепер і сирійського народів... Обов’язок кожного громадянина, незалежно від його національності і країни проживання, – долучитися до боротьби з російським фашизмом – злом, яке загрожує світовому порядку”, – сказав Мустафа Джемілєв на врученні ордена, інформує Українська правда.
Українцям орден “За боротьбу з фашизмом” вручили не вперше. Торік такий отримав “кіборг” Рахман – майор Андрій Гречанов, командир відділення розвідки 81-ої бригади ЗСУ. Такий же орден отримала Надія Савченко, ув’язнена в Росії.
Організація “Стоп фашизм у Росії” об’єднує громадських активістів і некомерційні організації з 16 країн світу: Росії, Білорусі, України, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Німеччини, Нідерландів, Франції, Великобританії, Грузії, Вірменії, Ізраїлю, Канади і Сполучених Штатів.
Вона ставить за мету “змінити злочинний режим у Росії, використовуючи активну пропаганду й агітацію серед російських громадян”. “Для досягнення цієї мети будуть використані всі легальні методи і засоби, включно з поширенням безкоштовних періодичних видань та створенням незалежного опозиційного телеканалу “Нова Росія” з мовленням у Гельсінкі”, – йдеться на офіційному сайті організації.
Міжнародна антипутінська коаліція виділяє п’ять ознак фашизму і переконана, що вони властиві Росії. Зокрема, йдеться про великодержавний шовінізм, злиття всіх гілок влади (одноосібний контроль за виконавчою, законодавчою та судовою владою, а також силовими структурами, ЗМІ і бізнес-елітами), агресія проти сусідніх держав та анексія прилеглих територій, переслідування інакодумства і політичні вбивства, ідолопоклонство фюреру.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.4320 / 4.07MB / SQL:{query_count}