Без пільг

В Україні скасували позаконкурсний вступ до вишів. Хто матиме право на пільги?

В Україні скасували позаконкурсний вступ до вишів, чим привели норму закону “Про вищу освіту” у відповідність до норми Конституції: “Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі”.
Про це на своїй сторінці у Facebook написала перший заступник міністра освіти й науки Інна Совсун. Вона зазначила, що таке рішення є важливим для реформування освіти, хоч воно й не набуло великого резонансу та розголосу в суспільстві. “А хтось помітив, що було скасовано позаконкурсний вступ? Серед іншого, внесені зміни до Закону “Про вищу освіту”, і речення про позаконкурсний вступ змінено на пряму цитату з Конституції: “Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі” (Так, це напряму записано у Конституції. Ні, я не знаю, чому на цю статтю ніхто не зважав, коли надавалось право позаконкурсного вступу різним категоріям)”, – написала Інна Совсун.
За її словами, чинною залишається лише своєрідна пільга для сиріт – вони навчаються безкоштовно, навіть якщо вступили на контракт. “Безперечно, є категорії, котрі потребують додаткової підтримки від держави, але вступ поза конкурсом – це не коректна форма пільги. Ніхто ж не хоче іти до лікаря, який вступив до університету через те, що мав пільгу, а не через те, що добре знав хімію і біологію”, – пояснила вона.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6383 / 4.05MB / SQL:{query_count}