МВФ дає добро

Міжнародний валютний фонд погодився з тим, що український Держбюджет-2016 відповідає цілям кредитної програми

фото: kmu.gov.ua
Чергові транші від МВФ, призупинені торік, у 2016-oму можуть таки надійти Україні, але для цього ще треба виконати низку вимог. Це випливає зі слів міністра фінансів Наталії Яресько, яка в коментарі “Економічній правді” заявила, що в  МВФ завершили перевірку на збалансованість нашого бюджету (ухваленого в ніч на 25 грудня) і вирішили, що документ y цілому відповідає домовленостям між Україною та Фондом. Перевірили і зміни до податкового законодавства.
“Не менш важливими умовами є подальший прогрес в антикорупційній сфері та інших структурних реформах. Таким чином, при ухваленні рішення щодо надання Україні нового траншу керівництво МВФ буде оцінювати виконання всіх попередніх умов та структурних маяків, виконання яких має термін до кінця грудня 2015-го, а не лише питання ухвалення Держбюджету-2016. Лише після належного виконання Україною всіх попередніх умов та всіх структурних маяків ми можемо очікувати призначення спеціального засідання Ради директорів МВФ, на якому може бути ухвалене рішення щодо надання Україні чергового траншу. Залежно від переговорів щодо фінального, оновленого меморандуму щодо програми співробітництва з МВФ це може відбутися наприкінці січня або вже в лютому”, – зазначає Яресько. 
Зрозуміло, що формулювання “в цілому відповідає”, означає те, що українській владі ще доведеться вносити деякі зміни і до бюджету, і до Податкового кодексу. Зі слів Яресько, Україна може у віддаленому режимі (у режимі електронної пошти та телефонних дзвінків) обговорювати із МВФ виконання вимог. І в такому випадку для надання нового траншу приліт місії МВФ в Україну не є обов’язковим. 
Нагадаємо, що кредитна програма МВФ для України передбачає виділення 17,5 мільярдів доларів впродовж чотирьох років. Минулого року наша країна отримала перші два транші на загальну суму близько 6,7 мільярда, але ще два заплановані транші по 1,7 мільярда до України не надійшли. 
Зрозуміло, що у випадку успішного продовження співпраці з МВФ графік надання траншів буде скориговано. Наталія Яресько зазначає, що нині немає реальної можливості для об’єднання кількох траншів від МВФ.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.7038 / 4.07MB / SQL:{query_count}