Відстояти місце під сонцем

Прогноз на 2016-ий від політичного експерта Євгена Магди

Політичні підсумки 2015-го вже підбито, і настав час робити прогнози на 2016-ий, що тільки розпочався. Політолог, виконавчий директор Центру суспільних відносин Євген Магда на своїй сторінці у Facebook описав, як бачить політичне життя України в найближчі 12 місяців.
“Президент Петро Порошенко намагатиметься зберегти за собою статус законодавця політичної моди не лише в питаннях зовнішньої та оборонної політики, які відводить йому Конституція. При цьому внесення змін до Основного Закону в частині децентралізації та реформування правосуддя стане серйозним випробуванням для глави держави, оскільки їх остаточне ухвалення на сьогодні зовсім не очевидне. Банковій нині конче  необхідні оригінальні кроки, здатні вивести Порошенка на траєкторію успішної підготовки до боротьби за другий термін (цього року президентська каденція глави держави перетне свій екватор). Серед найбільш очевидних кроків – ініціювання президентською командою закону про імпічмент, який вводив до законотворчого ступору всіх попередників Порошенка на посаді президента”, – пише Магда.
Також експерт зазначає, що у 2016-ому парламент працюватиме “під дамокловим мечем” можливого розпуску. На порядку денному – формування ефективної більшості у ВРУ. Щодо уряду, то експерт зазначає: інтригою залишається лише глибина змін, які там відбудуться. Третина портфелів у Кабміні і так вакантна, а від того, чи залишиться Арсеній Яценюк на посаді прем’єр-міністра, залежить не лише економічний розвиток України, а й підвищення ступеня довіри громадян до уряду.
У внутрішній політиці на порядку денному залишається боротьба з корупцією, і цей суспільний запит намагатиметься використати голова Одеської облдержадміністрації Михеїл Саакашвілі для виходу на “загальноукраїнську політичну орбіту”. Не виключено, що до нього доєднаються інші політики, а сам процес боротьби з корупцією дасть імпульс розвитку інститутів громадянського суспільства. 
Також Євген Магда зазначає, що влада має сформувати зрозумілу для більшості українців стратегію повернення Криму і Донбасу, без ілюзій та шапкозакидання. 
Від ефективності внутрішньої політики в багато чому залежатиме й зовнішня. “У відносинах з ЄС Україні необхідно запобігти сплеск “євроскепсису”, який цілком логічного відбудеться після того, як формальне зближення України та ЄС не принесе бажаного результату мільйонам українців. Статус непостійного члена Ради Безпеки ООН Україна має використовувати для зміцнення своїх позицій у міжнародному співтоваристві, а за допомогою ОБСЄ та у форматі “нормандської четвірки” боротися за врегулювання конфлікту в Донбасі. Безумовно, важливими залишаються відносини не тільки з Китаєм, Росією та США, а й побудова центральноєвропейської ідентичності України в діалозі з Білоруссю, Польщею та іншими сусідніми держами… Цього року Україні та українцям потрібно зрозуміти, що в сучасному конкурентному світі не варто розраховувати на подачки і благодійність, а потрібно мінятись та відстоювати своє місце під сонцем”, – резюмує Магда.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.1667 / 4.07MB / SQL:{query_count}