Сепаратисти без громадянства

Глава держави відреагував на електронну петицію щодо кари за посягання на територіальну цілісність

Президент України Петро Порошенко відповів на електрон­ну петицію про примусове позбавлення українського громадянства тих осіб, які словом чи ділом пропагують сепаратизм. Відповідна петиція на сайті глави держави була зареєстрована ще 2 вересня, а необхідних 25 тисяч голосів набрала наприкінці листопада.
“Здійснити всі необхідні законодавчі та виконавчі кроки для внесення змін і доповнень до Конституції, законів, кодексів та ін., для створення юридичної можливості примусового позбавлення громадянства осіб, які своїми публічними висловлюваннями чи діями пропагують злочинний сепаратизм, порушення територіальної цілісності і суверенітету України (при наявності фактичних доказів). За сепаратизм, що чиниться злочинним шляхом, треба безумовно відбирати громадянство. Бо це й є замах на громадянство.  Винятком може бути тільки сепаратизм через точне виконання демократичних процедур і міжнародне законодавство – це нормальна практика держави”, – пропонував автор петиції Ігор Лазавенко.
Своєю чергою Петро Порошенко зазначив, що “поділяє думки  щодо невідворотності суворого покарання осіб, які вчиняють злочини проти основ національної безпеки держави”. Але в нашому законодавстві поки немає норм про позбавлення за це громадянства.
“Разом iз тим я звернувся до Кабінету Міністрів України з пропозицією опрацювати порушені в електронній петиції питання з урахуванням світового досвіду у розв’язанні подібних проблем та вжити заходів згідно з законодавством”, – додав глава держави.
Тепер залишається чекати, як це питання наша влада вирішуватиме на практиці.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6326 / 4.05MB / SQL:{query_count}