Візит союзника

Сьогодні польський президент Анджей Дуда в Києві обговорить із українською владою не лише співпрацю між двома країнами, але й мінські угоди та санкції проти Росії

фото: president.gov.ua
Дводенний візит президента Польщі Анджея Дуди не наробив стільки галасу серед політиків й експертів, як це було із прильотом віце-президента США Джо Байдена минулого тижня. Але при цьому треба розуміти, що україно-польські відносини мають не менше значення, аніж україно-американські.
Дипломат, екс-речник МЗС, екс-радник голови СБУ Маркіян Лубківський на своїй сторінці у Facebook зауважив, що представники нашої влади не завжди розуміють важливості політики добросусідства, а в нинішній ситуації також не знають, чого чекати від нового молодого президента Польщі.
“Від Польщі в свою чергу суттєво залежить формування європейської і євроатлантичної політики щодо України. Особливої ваги повноцінним переговорам з Дудою надає і той факт, що саме він є ідеологом Балто-Чорноморського союзу. Разом із очевидними економічними чинниками (Польща є найбільшим торговельним партнером України серед країн-членів ЄС) ця країна мала б стати найближчим і найприроднішим ідеологічним партнером України, своєрідним “поводирем” України і українців до культурного, освітнього та інформаційного простору Європи. Якщо хочете – навіть замінником Росії у перелічених вище сферах”, – зауважує Лубківський.
Тут треба зауважити, що незважаючи на те, що історія знає багато непорозумінь між двома країнами, в останнє десятиліття саме Польща стала чи не найбільшим союзником та “адвокатом” України в Європі. Особливо це було помітно в останні роки. 
Анджей Дуда вчора ввечері мав відвідати меморіальне кладовище у Биківні. А вже сьогодні заплановані зустрічі з Президентом Петром Порошенком, прем’єром Арсенієм Яценюком та спікером парламенту Володимиром Гройсманом. Власне, треба зазначити, що це перший візит Дуди до нашої країни як президента Польщі. 
Минулого тижня у Варшаві Анджей Дуда обговорював із британським прем’єром Девідом Камероном необхідність продовження санкцій проти Росії. І напередодні візиту до України прес-секретар польського президента Марек Маґеровський розповів, що  у Києві Дуда також робитиме на цьому наголос – європейські санкції потрібно продовжити, бо Росія мінських домовленостей не дотримується.
Передбачається, що у Київ Дуда прилетів, так би мовити, “звірити годинники” з нашою владою. “Президент Дуда розмовлятиме про конкретну допомогу, яку Польща готова надати Україні, українському урядові, чи то у формі фінансової допомоги, чи то у формі гуманітарної допомоги. Але це вже деталі, які обговорюватимуться на місці”, – також розповідав Маґеровський, повідомило Радіо Свобода.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4368 / 3.98MB / SQL:{query_count}