Гречка стане дефіцитом?

Експерти асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” прогнозують дефіцит гречки через зменшення посівних площ культури та малосприятливі погодні умови

Експерти асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” прогнозують дефіцит гречки через зменшення посівних площ культури та малосприятливі погодні умови. Згідно з їх розрахунків, цього року Україна буде змушена імпортувати цей продукт, оскільки врожайність зменшиться на 6-10%.
Щорічне споживання гречки в Україні оцінюється в 155-180 тисяч тонн, але останнім часом в країні зменшується її споживання через зростання вартості та погіршення платоспроможності населення. Крім того, скорочується також і виробництво гречки з огляду на низьку прибутковість, адже цей злак орієнтований виключно на внутрішній ринок, повідомляє zaxid.net.
 “Девальвація гривні лише посилила бажання аграріїв відійти від виробництва гречки, оскільки закупівельна ціна на неї не так швидко реагує на знецінення вітчизняної валюти, як у випадку культур, орієнтованих на експорт”, – вважають в Асоціації.
Для забезпечення внутрішнього споживання потрібно ввезти в країну приблизно 30-40 тисяч тонн продукту, що суттєво перевищує показник імпорту минулого маркетингового року. Таким чином, імпорт може зайняти чверть внутрішнього ринку.
Враховуючи нинішні ціни на крупу, які в середньому коливаються по Україні в межах від 20 до 23 грн за кг, в новому сезоні ціни на крупу можуть вирости до 25-30 грн за кг.
У свою чергу, міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко кілька місяців тому впевнено заявляв, що гречки і цукру в Україні цього року буде достатньо для внутрішнього споживання. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8581 / 4.34MB / SQL:{query_count}