Міліцію міняють зі Самбірщини

Аваков і Згуладзе позитивно оцінили “самбірський експеримент”. Обіцяють, що повномасштабне реформування МВС відбудеться впродовж найближчих місяців

Міністр МВС Арсен Аваков, його перший заступник Ека Згуладзе, начальник міліції Львівщини Дмитро Загарія, голова експертної ради з реформування міліції при МВС України Євген Захаров, а також керівник департаменту з регіональних питань консультаційної місії Європейського союзу в Україні Удо Моллер
17 липня відвідали Самбір. Метою візиту була оцінка ефективності пілотного проекту реформування органів МВС, який першим запустили на Самбірщині. На Львівщину приїхали й керівники міліції Хмельницької та Черкаської областей, де тривали і тривають подібні експерименти.
Пілотний проект реформування міліції на Самбірщині передбачає покращення якісних характеристик роботи міліції без радикального збільшення фінансування. Зміни відбуваються за рахунок реформування структури і перерозподілу обов’язків всередині управління. Тепер патрулювання проходить 24 години на добу, однак внаслідок зміни структури обов’язків і управління, у міліціонерів появилось більше вихідних, а число задіяних осіб не збільшилось. Збільшення кількості груп швидкого реагування на вулицях Самбора дало змогу зменшити час прибуття міліції на виклик, відтак – забезпечити ефективнішу протидію правопорушенням. 

Керівник департаменту з регіональних питань консультаційної місії ЄС в Україні Удо Моллер зазначив, що оперативне реагування правоохоронних органів на звернення громадянина упродовж 5-7 хвилин є європейським стандартом.
Ека Згуладзе запевнила, що реформування самбірської міліції проходить успішно. В той час Аваков доручив розширити сферу дії експерименту на ще три сусідні зі Самбірщиною райони.
“Експеримент у Самборі буде продовжуватися, розвиваючись по так званій кущовий системі, коли місцева міліція буде інтегрована з кількома сусідніми підрозділами внутрішніх справ і “вертикально” буде підкорятися главку міліції Львівщини. Це дозволить поліпшити керованість сил міліції та забезпечити ефективність реагування на повідомлення про правопорушення”, – зазначив міністр.
Самбірський проект – перша реальна спроба реформування місцевих управлінь МВС у сільській місцевості та у невеликих містечках. Паралельно з ним впроваджуються ще кілька проектів у інших регіонах. Їхні результати будуть порівнюватись і через кілька місяців, як обіцяє Згуладзе, почнеться повномасштабне перетворення радянського репресивного органу – “міліції” в сервісну службу – “поліцію” по всій країні.

Також під час візиту на Львівщину урядник відвідав Львівський держуніверситет внутрішніх справ, який нині є базою підготовки слухачів нової патрульної служби міста. Тут він ознайомився з матеріально-технічною базою навчального закладу, а також поспілкувався з майбутніми поліцейськими та поцікавився, як проходить їхня підготовка. “Ви можете спочатку робити помилки, але ви навчитеся. У вас буде найголовніше випробування: коли ви вдягнете форму і вам довірятимуть люди. Для мене це найголовніше”, – зазначив міністр. 
Як інформує сайт МВС, поки процес відбору до нової патрульної служби Львова пройшли 417 кандидатів. Згодом очікується початок навчання третьої хвилі слухачів. Набір на навчання у нову патрульну поліцію  Львова продовжено до 7 серпня. Всі бажаючі вступити на навчання можуть заповнити електронну анкету на офіційному сайті.

Поранену дільничну Надію Андрухів лікуватимуть в Ізраїлі, а її син перебуватиме у лікувально-оздоровчому закладі на Львівщині стільки, скільки буде потрібно для його реабілітації, інформує прес-служба міліції області.  У п’ятницю очільник міліції країни відвідав у лікарні дільничних інспекторів міліції Надію Андрухів та Романа Личака, поранених під час вибухів, що трапились 14 липня у Шевченківському районі Львова.
Як інформує сайт МВС, працівники нової патрульної служби Києва, які прибули разом з Арсеном Аваковим на Львівщину, запросили поранених правоохоронців на службу до нової поліції Львова. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.1953 / 4.09MB / SQL:{query_count}