Вода знову біля дверей

Ледь встигли люди, що по­страждали від серпневих повеней минулого року, вселитися у нові будівлі, як біда знову стукає у двері їх осель - на Львівщину. Також сусідні Закарпатську, Івано-Франківську та Чернівецьку області підтоплює вода.

mns.jpg 

Ледь встигли люди, що по­страждали від серпневих повеней минулого року, вселитися у нові будівлі, як біда знову стукає у двері їх осель - на Львівщину. Також сусідні Закарпатську, Івано-Франківську та Чернівецьку області підтоплює вода.

Виною всьому аномальне потепління серед зими. Саме воно спричинило льодохід на ріках. Крига накопичилася у річищах і утворила затори. Унаслідок цього сільгоспугіддя та обійстя селян були підтоплені.

На Львівщині 24 - 25 січня тривали роботи з ліквідації наслідків затору льоду та підйому рівня річок Стрий та Яблунька в Турківському районі. Проведено відкачку забрудненої води з 13 підвалів житлових будинків та 15 криниць. 25 січня відкачали воду з 6 підвалів і 4 криниць.  Турківська районна СЕС провела хлорування 21 криниці.

Львівські працівники ГУ МНС попереджають, що на Дністровському водосховищі триватиме інтенсивне руйнування криги та льодохід.

МНС попереджає, що загроза формування й утримання заторів льоду з можливим різким підйомом рівня води до небезпечних відміток підтоплення територій та об'єктів уздовж водосховища досі зберігається.

На ріках басейнів Західного Бугу, Прип'яті (Львівська, Волинська, Рівненська та Житомирська області) очікується подальше руйнування криги, льодохід, можливе формування заторів льоду, що супроводжуватиметься різкими коливаннями рівнів води на 0,1-0,5 м та виходом води на заплаву.

Найближчими днями очікується підйом рівня води на 0,3-1,0 м у річках басейнів Прута та Сірету. Тамтешні рятувальники попереджають, що місцями імовірне формування заторів льоду з додатковим підйомом рівнів води на 0,2-0,7 м. В низько розташованих ділянках можливий вихід води на заплаву і затоплення прибережних територій.

Нагадаємо, у ніч проти 23-го січня на Львівщині через затор льоду відбувся підйом рівня річок Стрий та Яблунька. Внаслідок цього у місті Турка та двох населених пунктах Турківського району вода підтопила 79 житлових і 14 підвальних приміщень та 200 метрів автодороги Львів - Ужгород.

У результаті підтоплення вже є перші постраждалі. З підтоплених будинків було врятовано шестеро осіб, двох рятувальники витягнули з автомобіля. Тимчасово відселили 84 особи.

Найбільший підйом води спостерігався на Закарпатті. Там зростання рівня води спостерігалося на водомірному посту Тиса-Чоп на 275 см. Підсилює загрозу підтоплення прогноз Гідрометцентру, який обіцяє на найближчі два дні в регіоні - опади, подекуди сильні.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.8759 / 4.08MB / SQL:{query_count}