Черговий вирок “групі Сенцова”

У Росії засудили другого із чотирьох українців, затриманих у Криму

Олексій Чирній (фото: simferopol.bezformata.ru)
У вівторок Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив кримчанина Олексія Чирнія до семи років суворого режиму. 
Про це повідомив у Twitter адвокат підсудного Ілля Новиков. “Принаймні у цьому не обдурили”, – написав юрист, натякаючи на термін ув’язнення, передбачений умовами угоди, яку Чирній уклав зі слідством.
Під час судового засідання прокурор вимагав для підсудного 12 років суворого режиму. Чирнія визнали винним за статтями про теракт, вчинений організованою групою, про підготовку теракту та про замах на придбання вибухівки організованою групою. Суд визнав Чирнія учасником диверсійно-терористичної групи “Правого сектору”, до якої начебто входить ще й активіст Олександр Кольченко, а її лідером, на думку слідства, є кінорежисер Олег Сенцов.
Раніше сім років суворого режиму отримав інший кримський в’язень – Геннадій Афанасьєв. Та спільним тут є не лише термін ув’язнення: і Афанасьєв, і Чирній визнали свою вину і обоє дали свідчення на Сенцова.
Водночас Олег Сенцов та Олександр Кольченко не визнають своєї вини і відмовляються йти на домовленості зі слідством та свідчити проти інших ув’язнених. Їх обох судитимуть у межах одного процесу. Слідство щодо Кольченка вже завершилося і 31 березня йому оголосили остаточне обвинувачення. 
Кінцеве обвинувачення Сенцову оголосили лише минулого тижня (16 квітня): окрім статті про тероризм йому інкримінують “підготовку терактів у Криму” і “незаконне зберігання зброї”. Втім, слідство у його справі триває досі. Адвокати очікують, що цей процес завершиться на початку травня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4497 / 3.97MB / SQL:{query_count}