Блокада Донбасу

Україна відмовляється виділяти гроші на підконтрольні терористам території

фото: tsn.ua
Оскільки мирні домовленості постійно зриваються, Київ, Москва та терористи з “ДНР” і “ЛНР” готують новий документ щодо відводу зброї на Донбасі. При цьому бойовики навіть готові допустити на свої території іноземних фахівців, які б слідкували за витратами коштів, передбачених на соціальні виплати. Та у Кабміні вирішили припинити будь-які економічні взаємини з Донбасом – принаймні поки не повернуть ці території.
Про підготовку нових домовленостей повідомило агентство Reuters із посиланням на джерела серед українських чиновників. Згідно мінських домовленостей, досі мали відвести лише озброєння калібром більше 100 мм, у тому числі важку артилерію і ракетні системи. Втім, кожного дня у зоні АТО з’являються нові жертви, а реального відводу військ так і не відбулося. Аби знизити в регіоні рівень напруги, сторони розробляють нові домовленості. “Мета – розширити і поглибити мінський протокол, щоб зробити режим припинення вогню більш ефективним і стабільним”, – повідомило джерело Reuters.
Цю інформацію агентству також підтвердили й ватажки псевдореспублік. Однак, за інформацією керівника групи “Інформаційний опір”, бойовики перегруповуються і нарощують сили: “Відбувається інтенсивне доукомплектування двох основних тактичних груп російсько-терористичних військ, сконцентрованих у північній частині зони АТО – Горлівській та Первомайсько-Стаханівській. Упродовж останніх чотирьох діб спостерігається переміщення на ці ділянки “посилених батальйонів” терористів”.
Цікавою є й ситуація із соціальними виплатами на підконтрольних терористам територіях. Нещодавно Київський апеляційний адмінсуд прийняв рішення про необхідність здійснення Кабміном виплат тамтешнім жителям. Втім, міністр юстиції Павло Петренко у четвер попередив, що має намір оскаржити це рішення. Він зазначив, що питання полягає не в тому, що українська влада не хоче платити гроші. “Ці гроші акумульовані, щоб виплатити їх нашим громадянам, які переїжджають із підконтрольної терористам території”, – запевнив Петренко.
34,6% українців вважають, що постачання Заходом зброї лише ускладнить ситуацію і може зірвати перемир’я
Та, схоже, у “ДНР” та “ЛНР” геть важко з грошима: вони готові витрачати перераховані українським урядом кошти під міжнародним наглядом – лиш би Кабмін дав ці кошти. “Ми готові сприяти міжнародному контролю за цільовим призначеним грошей. “ДНР” гарантує безпеку спеціалістів Німеччини і Франції, які висловлювали готовність допомогти у відновленні банківського сектору України в Донбасі для виплати пенсій”, – заявив один із керівників “ДНР” Денис Пушилін. При цьому він запевнив, що “всі відділення Ощадбанку, інших банків і Пенсійного фонду цілі. Вони оснащені необхідним устаткуванням, є й спеціалісти”.
Проти соцвиплат “деенерівцям” виступає й відносна більшість українців. Так, згідно опитування Центру Разумкова, майже половина респондентів (47,9%) підтримують зупинку будь-яких економічних відносин між Україною та захопленими бойовиками територіями. Це стосується і здійснення соц­виплат і постачання енергоресурсів. Проти економічної блокади Донбасу виступає 33,3% респондентів. 
Розділилися думки українців і щодо необхідності продовження АТО. Третина опитаних (32,8%) вважає, що антитерористичну операцію потрібно продовжувати до переможного закінчення, ще 30,6% підтримують надання цим територіям особливого статусу в складі України, а майже кожен п’ятий (17,9%) підтримує навіть їх відокремлення. 
Немає єдності, до речі, і в тому, як на війну на сході вплине надання Україні західного летального озброєння: 42,4% респондентів переконані, що Захід мусить на це піти, а 34,6% вважають, що такий крок лише ускладнить ситуацію і може зірвати перемир’я.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4227 / 3.99MB / SQL:{query_count}