Відповідальність за зловживання

Кайданки на руки керівника ДСНС та його першого заступника правоохоронці одягли під час засідання уряду. Їх обвинувачують у корупції під час проведення тендерних закупівель

фото: kmu.gov.ua
Очільника Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергія Борковського та його першого заступника Василя Стоєцького вчора, 25 березня, затримали правоохоронці прямісінько під час засідання уряду. І все це транслювали в прямому ефірі. Чогось подібного в Україні досі ще не було! 
Їх обвинувачують в корупції під час проведення тендерних закупівель. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про звільнення цих посадовців та відсторонення керівництва по всій вертикалі ДСНС.
Як це все виглядало? Під час засідання Кабміну міністр МВС Арсен Аваков звернувся до глави уряду за дозволом провести слідчі дії в приміщенні уряду. До зали засідань увійшли слідчі, які зачитали Сергієві Бочковському та Василю Стоєцькому обвинувачення. Після цього посадовців у наручниках вивели зі зали.
Зі слів Авакова, “Сергій Бочковський та Василь Стоєцький підозрюються в організації злочинних схем закупівлі  пального  у приватних  компаній  за  завищеними  цінами”, інформує “Урядовий портал”. Він додав, що при переказуванні коштів через  офшорні  компанії  частина з них  були переведені на особисті рахунки голови ДСНС та його першого заступника.

“Уряд дав чіткі й жорсткі доручення щодо реальної боротьби з корупцією в країні, – заявив під час засідання Кабміну Арсеній Яценюк. 
– Країна воює, витрачає мільярди на армію і оборону, люди допомагають тому, щоби наші Збройні cили, щоб наша держава встояла в цій жахливій війні з Росією”. Глава уряду повідомив, що Кабмін розпочав низку службових розслідувань щодо діяльності вищих посадовців. Завершилося службове розслідування щодо діяльності керівництва Державної фіскальної служби України, за результатами якого звільнені заступники голови ДФС та прийнята відставка її керівника Ігоря Білоуса.
Також Яценюк повідомив, що МВС розпочало розслідування щодо діяльності керівників низки державних компаній, у тому числі “Аграрний фонд”, компанії “Укрспирт”, продовольчо-зернової компанії, об’єктів енергетики. Окрім цього, уряд відсторонив від виконання обов’язків керівництво окремих підприємств Укрзалізниці і розпочаті відповідні службові розслідування. “Спроби керівників залізниць далі грабувати країну і уникнути відповідальності – приречені”, – акцентує Яценюк.
Арсеній Яценюк звернувся до МВС провести всі процесуальні дії відповідно до закону, а до органів прокуратури – подати до суду. “Розслідування вести максимально публічно, як це дозволяє кримінально-процесуальний закон!”, – наголосив він. 
Глава уряду заявив, що звернеться до американських і європейських партнерів “із тим, щоби допомогти відслідкувати всі фінансові транзакції по фірмах, які були номінально зареєстровані в США, і по банківських рахунках, які фактично зареєстровані на Кіпрі, для того, щоб вся злочинна схема була викрита і злочинці понесли покарання”.
“Коли країна в війні, кожна копійка на рахунку, вони грабують людей і державу. Так буде з кожним, хто порушує закон і хто знущається з української держави”, – наголосив Арсеній Яценюк й звернувся до Арсена Авакова: “Аналогічно проводити розслідування щодо всього регіонального керівництва, яке було задіяне в корупційній схемі по розкраданню державних коштів”.
Тим часом у підрозділах Держслужби з надзвичайних ситуацій в регіонах призначені комісійні перевірки. За їх результатами прийматимуться рішення про можливість подальшої роботи на посаді того чи іншого керівника. Про що вчора зазначив головний міліціонер країни, інформує прес-служба МВС.
Зі слів Авакова, кримінальне провадження про зловживання з боку керівництва ДСНС раніше надходили від  народних депутатів та активістів, зокрема – Автомайдану. Він також повідомив, що зловживання керівництвом ДСНС виявили працівники підрозділу внутрішньої безпеки МВС. Відучора тимчасово виконує обов’язки Голови ДСНС Зорян Шкіряк, який досі обіймав посаду радника міністра МВС.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.3158 / 4.1MB / SQL:{query_count}