Це був "Бук”

Опубліковані нові докази причетності бойовиків до катастрофи малайзійського “Боїнга”

фото: ibtimes.co.uk
Нідерландські журналісти знайшли на місці падіння малайзійського “Боїнга” фрагмент ракети російського виробництва. Знайдені уламки відправили на експертизу, яка підт­вердила, що йдеться про частину ракети, випущеної з російської зенітно-ракетної установки “Бук”. Першим про знахідку повідомило інформаційне агентство Reuters.
Результати незалежного дослідження, проведеного міжнародними експертами, розміщені на сайті голландського телеканалу RTL. “Уперше оприлюднені докази, що “Боїнг” MH-17 був збитий ракетою. Це доводять дані експертизи фрагментів амуніції з уламків літака, що була замовлена RTL News. Міжнародні експерти підтверджують висновок експертизи – МН-17 був збитий ракетою “Бук”, – йдеться у публікації.
Як повідомляється, минулого року кореспондент телеканалу знайшов серед уламків на місці катастрофи фрагменти боєприпасів. Усі знахідки конфіденційно передали незалежному науково-дослідному інституту для проведення аналізу. 
“Вивчення хімічного складу показало, що це уламки ракети “Бук”, серед яких і фрагмент боєголовки. Він містить низькоякісний сплав сталі, що є типовим для таких боєприпасів. Під електронним мікроскопом на уламку можна побачити вибиту на металі частину серійного номера з кириличною російською літерою і цифрою 2”, – пише видання. Усі знайдені елементи планують передати нідерландській Раді безпеки, яка займається розслідуванням катастрофи.
Вивчення хімічного складу показало, що це уламки ракети “Бук”, серед яких і фрагмент боєголовки
Агентство Reuters також нещодавно повідомило, що має показання чотирьох жителів району, в якому упав “Боїнг”. Всі вони запевняють, що бачили слід від запуску ракети з території, підконтрольної терористам. Цього тижня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що всі ці матеріали “дуже схожі на інформаційний викид”. 
“Те, що опублікувало агентство Reuters, дуже схоже на викид. Якісь свідки, які суперечать один одному, висловлюють доволі цікаві для будь-якого спеціаліста речі. Наприклад, якась ракета, синій стовп диму…” – пояснює Лавров, наполягаючи, що саме російська версія подій є правдивою – начебто “Боїнг” був збитий українським винищувачем.
Утім цю версію заперечують не лише журналістські розслідування, а й попередні висновки нідерландської Ради безпеки. Згідно з опублікованим восени минулого року звітом, найбільш імовірною причиною падіння літака є потрапляння ракети класу “земля-повітря”. Нідерландські експерти також заперечили, що катастрофа могла статися через якісь технічні несправності чи помилку екіпажу: літак розпався на частини в повітрі унаслідок пошкодження багатьох “високоактивних об’єктів” ззовні.
Нагадаємо, що малайзійський лайнер був збитий 17 липня 2014 року над територією Донецької області, яку на той час контролювали бойовики. На його борту перебувало 298 осіб.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4441 / 3.98MB / SQL:{query_count}