Хто йде в Бюро?

Відучора, 23 лютого, розпочалися співбесіди із кандидатами на посаду керівника Національного антикорупційного бюро

фото: unian.net
Співбесіди проводитиме конкурсна комісія, яка має обмежити кількість претендентів трьома іменами. Самого ж керівника Бюро визначить Президент.
“Оскільки комісії доведеться прослухати більш як 100 претендентів, на співбесіду з кожним кандидатом у нас є лише 15 хвилин”, – повідомив голова конкурсної комісії Рефат Чубаров, повідомляє Еспресо.TV. Так, на співбесіди у понеділок запросили всього 17 кандидатів зі 116 (усього документи подали 176 осіб, однак 60 із них відхилили ще на початковому етапі).
Із цілим списком претендентів можна ознайомитися на сайті президента України. Більшість із бажаючих зайняти місце головного борця із корупцією невідомі широкій громадськості. Винятком є хіба що народний депутат від “Блоку Петра Порошенка” Віктор Чумак, який очолює антикорупційний комітет Верховної Ради. Попри прогнози, у цьому списку немає ані екс-президента Грузії Михаїла Саакашвілі, ані інших іноземців, чиї імена найчастіше фігурували до завершення прийому заявок.
Цікаво, що правозахисники знайшли серед 161 імені кілька таких, які не відповідають закону та вимогам конкурсу. Як з’ясували в організації Transparency International, серед претендентів, чиї імена нещодавно були оприлюднені Президентом, є кілька таких, які явно не відповідають посаді: особи, які мають подвійне громадянство, та чиновники, які применшують свої доходи чи переписують власність на членів сім’ї.
“Якщо вже на рівні декларацій кандидатів виникають питання про сумнівне минуле претендентів, то яким буде директор структури, що має рішуче бороти корупцію в країні? Всі питання про корупційні ризики, які ми виявили під час аналізу декларацій, будуть направлені в комісію. І якщо комісія додасть питання від громадськості та поцікавиться у кандидатів про дружин-мільйонерок, проживання на вулиці через відсутність будь-якого житла або можливу причетність до корупційних схем – ми будемо свідками дійсно прозорого процесу”, – заявив голова правління Transparency International Україна Андрій Марусов.
До списку неоднозначних претендентів на посаду директора Бюро, згідно дослідження Transparency International, потрапили Анатолій Матіос, Кирило Куликов, Юрій Трегубов, Юрій Сухов та Василь Вовк.
Нагадаємо, законодавство не встановлює терміну, у який комісія має визначитися із ключовими претендентами на посаду директора Антикорупційного бюро. Однак після того, як там оберуть трьох кандидатів, їх чекатиме ще й перевірка на відповідність закону “Про очищення влади”. І лише після цього Президент матиме 10 днів на відбір головного борця з корупцією.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6968 / 4.08MB / SQL:{query_count}