Узялися за себе та серіали

Парламент зробив перший крок до зняття депутатської недоторканності і заборонив російську кінопродукцію

фото: ndemocratic.org.ua
Верховна Рада в четвер, 5 лютого, нареш­ті відправила до Конституційного Суду законопроект про зняття своєї і суддівської недоторканності. З одного боку, начебто й відповіли на запит українців, а з іншого –  зміни Конституції триватимуть довго.
“Після того, як суд його одобрить, вже у вересні депутати зможуть за нього проголосувати у другому читанні”, – зазначив спікер Володимир Гройсман. Тож доведеться почекати. І ще не відомо, чи під час розгляду законопроекту у другому читанні назбирається необхідних 300 голосів – нинішня коаліція вже неодноразово демонструвала незлагодженість в ухваленні принципових рішень.
Крім цього, нардепи дозволили заочно арештувати суддю Печерського суду Кірєєва, який колись засудив Юлію Тимошенко, а нині переховується від слідства.
Також парламентарі взялися за інформаційну безпеку. “В Україні заборонені розповсюдження та публічна демонстрація фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами Російської Федерації, а також фільмів, які пропагують  діяльність правоохоронних органів, збройних сил, інших військових або силових формувань Росії чи їх окремих представників, а також фільмів, сюжет яких прямо чи опосередковано пов’язаний із діяльністю зазначених органів або формувань”, – зазначено в ухваленому нардепами законі.
Та щодо цього виникла певна плутанина. Спочатку парламентарі хотіли заборонити лише російські фільми і серіали на військову та міліцейську тематику. Під час обговорення лідер Радикальної партії Олег Ляшко вніс поправку про заборону всіх фільмів російського виробництва, починаючи з 1991 року.
Як пояснює голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, депутати проголосували за цю поправку, тож саме такий варіант закону має набрати чинність через два місяці після його публікації. Станом на 6 лютого на сайті ВРУ остаточний варіант закону ще не був опублікований.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4313 / 3.97MB / SQL:{query_count}