Школи в селах закриватимуть

Учнів планують довозити в інші населені пункти, але грошей на програми “Шкільний автобус”… не передбачили

В Україні в умовах значного демографічного спаду мережа шкіл зменшувалася значно повільніше, ніж кількість учнів, які навчаються в закладах освіти. 
Зі слів заступника міністра освіти і науки Інни Совсун, в Україні функціонує майже 5 тисяч малокомплектних шкіл, у яких навчається менше 40 учнів. Вартість навчання в таких закладах одного учня може сягати 60 тисяч грн у рік, в той час як у районних центрах вона складатиме 6 або 9 тисяч грн, повідомляє Освіта.юа.
“Ми бачимо дуже суттєві відмінності. Що найгірше – навіть ті 60 тисяч гривень, які можуть вкладатися на навчання дитини в малокомплектній школі, не гарантують якісного навчання. Статистика ЗНО показує, що діти з сільської місцевості, на жаль, майже позбавленні доступу до якісної шкільної освіти. Вони значно гірше складають тести і мають значно менші шанси далі здобувати освіту  у вищих навчальних закладах, – зазначила Інна Сосун. – Вочевидь, укрупнення шкіл неминуче. Це те, через що проходили всі країни Східної Європи”. 
Вона повідомила, що позиція Міносвіти полягає в тому, що укрупнення шкіл може відбуватися лише за умови гарантування довезення дітей до укрупнених шкіл. Однак у бюджеті не передбачене фінансування програми “Шкільний автобус”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.5665 / 4.07MB / SQL:{query_count}