Перші біометричні паспорти для українців

Стандартна процедура для оформлення нових паспортів триватиме 20 робочих днів й коштуватиме понад 500 грн

фото: president.gov.ua
Запровадження біометричних паспортів громадян України для виїзду за кордон – це ключовий крок до запровадження безвізового режиму з країнами ЄС, – певен Президент Петро Порошенко. “Цього кроку ЄС чекає від України для того, щоб надати нам безвізовий режим”, – сказав учора глава держави під час відвідування сервісного центру з видачі паспортів.
Президент висловив сподівання, що рішення щодо запровадження безвізового режиму між Україною та країнами ЄС буде ухвалено вже у травні поточного року на саміті Східного партнерства у Ризі. 
“З біометричними паспортами всі громадяни України будуть без віз перетинати кордон з країнами Шенгенської зони”, – сказав Президент, інформує прес-служба глави держави. Він повідомив, що за підсумками переговорів з міністром закордонних справ Латвії досягнуто домовленості про внесення цього питання до порядку денного саміту.
За словами глави держави, у березні планується видача близько 30 тисяч таких паспортів, а у квітні – понад 200 тисяч. Перший заступник міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе зазначила, що з часом процедура видачі документів спрощуватиметься і збільшуватиметься кількість пунктів, де їх можна буде отримати.
Персональні дані не зберігатимуться ніде. Сам апарат знищує відбиток пальця, на чипі зберігаються цифрові параметри і порівнювати їх можна лише з вашим пальцем
Разом з Президентом біометричні паспорти отримали громадяни, які зробили внесок у розвиток та зміцнення держави. Глава держави підкреслив, що першими документи нового зразка отримала “команда, яка має право представляти Україну”.
Зокрема, паспорти отримали активісти Майдану – волонтер-медик Олеся Жуковська, поранена снайпером, а також Василь Михалко, який отримав снайперську кулю 20 лютого, коли допомагав пораненому побратиму виходити з-під обстрілу, легендарний “голос Майдану”, колишній міністр культури Євген Нищук.

Оформити нові біометричні паспорти можна буде в обласних відділеннях ДМС. Як зазначив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, наразі діє 35 терміналів, “які впродовж місяця зможуть видавати до 30 тисяч паспортів”, однак цю кількість будуть збільшувати.
“З 15 лютого повинно функціонувати 606 точок видачі паспортів. Це більше майже на 200, ніж зараз є за чинною системою, і в 2015 році ми дійдемо до цифри видачі 2,5 мільйона паспортів на рік”, – додав Арсеній Яценюк. Як повідомили ВВС Україна в Державній міграційній службі, триватиме процес оформлення біометричного паспорта – 20 робочих днів, й за це потрібно буде сплатити 518 гривень. За подвійну оплату паспорт обіцяють виготовити за 7 днів.
Водночас, у деяких відділеннях ДМС можлива додаткова комісія за “підвищений комфорт” при оформленні документів у розмірі 250 грн. Комерційні компанії, згідно з даними з їхніх веб-сайтів, оформлюватимуть біометричні паспорти за 890 грн протягом 21-30 днів. Втім, вони ж планують запровадити послугу виготовлення документів за один робочий день – коштуватиме це близько 2800 грн. Однак, як повідомили ВВС Україна у одній з таких компаній, наразі найшвидший можливий строк – 10 днів.
Новий паспорт також отримав організатор мобільного шпиталю ім. Пирогова Геннадій Друзенко і сотниця “Жіночої сотні” Анна Коваленко. Отримала біометричний паспорт і переселенка з Криму Христина Михайліченко – лауреат міжнародних конкурсів, яка на минулому тижні перемогла на міжнародному конкурсі піаністів у Голландії, а також її мама Наталія Михайліченко. Власниками нових біометричних паспортів тепер також є всесвітньовідомий письменник Андрій Курков, кінорежисер, режисер фільму “Плем’я” Мирослав Слабошпицький, вокаліст київського гурту Brunettes Shoot Blondes, кліп якого став світовою сенсацією соціальних мереж і отримав більш ніж 6 млн переглядів на YouTube, Андрій Ковальов.
Серед тих, хто одними з перших у країні отримали біометричні паспорти, – журналісти Андрій Цаплієнко та Олександр Аргат. Сотниця “Жіночої сотні” Анна Коваленко назвала початок видачі біометричних паспортів знаковою подією. “Впевнена, що це один з кроків до наших мрій”, – сказала вона. Журналіст Андрій Цаплієнко висловив переконання, що документи нового зразка мають стати сигналом для тих громадян, які проживають на Донбасі. “Думаю, що це певний сигнал для тих громадян на сході, що з Україною двері у світ відчиняються, а з ворогом, навпаки, – зачиняються”, – резюмував він.
Біометричні паспорти дозволять громадянам України безперешкодно їздити до країн ЄС після підписання Угоди про безвізовий режим. Особливість документа в тому, що це посвідчення особи міститиме електронний носій даних, на якому буде вписано інформацію про біометричні показники власника документа з метою його ідентифікації. Головною ідеєю впровадження біометричних паспортів є суттєве підвищення захищеності суспільства від проявів злочинності та міжнародного тероризму. Однак для українців біометричний паспорт також означатиме, що країна стає на крок ближчою до безвізового режиму з ЄС.
Стандартна процедура для оформлення біометричних закордонних паспортів триватиме 20 робочих днів й коштуватиме понад 500 грн, інформує ВВС. Головна риса біометричних паспортів – вмонтований електронний чип, який містить інформацію про власника документа. Зокрема, окрім стандартних даних про особу (ім’я, прізвище, місце прописки тощо) в електронний носій вноситимуться біометричні параметри: фото, відцифрований підпис, а також відцифровані відбитки пальців рук. Ця інформація автоматично зчитуватиметься під час проходження пунктів перетину кордону.
За бажання людина може відмовитися від знімання відбитків своїх пальців – у такому випадку вона отримає паспорт без чипа
“Передбачається, що такі документи найбільш захищені від підробок та виключають можливість користування ними будь-якою особою, окрім власника”, – зазначено на сайті Державної міграційної служби (ДМС).
У МВС запевняють, що інформація з чипів не буде зберігатися в якихось спеціальних базах даних. “Персональні дані не зберігатимуться ніде. Сам апарат знищує відбиток пальця, на чипі зберігаються цифрові параметри і порівнювати їх можна лише з вашим пальцем”, – зазначає перший заступник міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе.
За її словами, перевіряти персональні дані може лише прикордонник або інша уповноважена особа, у якої є сканер для паспорта, щоб прочитати чип, та сканер для пальців, щоб подивитися відбиток.
“Сам чип містить закриту інформацію, і якщо в прикордонника є питання, то він мусить послати електронний запит у відповідності до міжнародних стандартів, у даному випадку в Україну, щоб отримати віртуальний ключ, аби відкрити персональну інформацію і порівняти її”, – додала урядовець.
За бажання людина може відмовитися від знімання відбитків своїх пальців – у такому випадку вона отримає паспорт без чипа. Замінювати старі паспорти не потрібно – вони і далі діятимуть.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.5652 / 4.14MB / SQL:{query_count}