Як пенсіонери платитимуть податок

Оподаткування пенсії буде здійснюватися лише за тієї умови, якщо вона перевищуватиме три мінімальні зарплати (зараз це становить 3654 гривні)

фото: sockraina.com
Про це у своєму блозі на сторінці Facebook написала міністр фінансів України Наталія Яресько і додала, що в Україні лише 3,3% пенсіонерів отримують пенсії більші від зазначеної суми. При цьому середня пенсія в Україні становить 1523 гривні. 
“Ще раз хочу звернути вашу увагу на питання оподаткування пенсій: ми знизили поріг оподаткування пенсій з 10 тисяч гривень до трьох мінімальних заробітних плат (на сьогодні це 3654 гривні). Оподатковуватися буде не вся пенсія, а лише сума, що перевищує 3654 гривні. Наприклад, якщо пенсія становить 4 тисячі гривень, то 3654 гривні не оподатковуються, а решта суми – 346 гривень оподатковуються ставкою 15%”, – написала Наталія Яресько.
“Крім того, важливо зазначити, що середня оподатковувана заробітна плата в Україні становить 3534 гривні, середня оподатковувана заробітна плата в галузі охорони здоров’я –  2455 гривень, у галузі освіти – 2710 гривень”, – додала міністр, інформує 5.ua.
Зі слів міністра фінансів, під нововведення потрапляють в основному спеціальні пенсії колишніх парламентарів, міністрів, суддів та інших осіб.
“Приблизно 97% українських пенсіонерів не оподатковуватимуться відповідно до цієї нової норми регулювання. Завдання уряду – підтримати найбільш незахищені верстви населення!” – наголосила Наталія Яресько.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6644 / 4.07MB / SQL:{query_count}