Реформи в соціальній сфері

Мінсоцполітики обіцяє забезпечити соціальний захист населення за умови поступового підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги

фото: amur.info
Відбулася зустріч фахівців Міністерства соціальної політики України з експертами фіскальної групи місії Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду. Під час зустрічі обговорили низку питань щодо надання соціальної допомоги громадянам, зокрема, отримання житлових субсидій. 
Заступник міністра соціальної політики Віталій Мущинін наголосив, що 2015 рік стане роком реформ у соціальній сфері. “У цьому році запроваджується механізм адресного надання пільг окремим категоріям громадян”, – сказав він. 
Директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко повідомив про хід оформлення житлових субсидій. Зокрема, він зазначив, що у 2015-ому держбюджетом України на підтримку громадян під час оплати житлово-комунальних послуг, зокрема, на програму житлових субсидій, передбачено 11,5 мільярда гривень, інформує прес-служба Міністерства соціальної політики.
Віталій Музиченко поінформував, що у 2015-ому очікується збільшення кількості сімей, які звернуться по отримання субсидії. “У листопаді 2013-го отримували субсидії більше мільйона сімей, у листопаді 2014-го – майже 800 тисяч сімей. Якщо враховувати, що у 2014-ому опалювальний період розпочався пізніше, ніж у 2013-ому, і платіжки зі збільшеними тарифами громадяни почали отримувати у грудні, то кількість сімей, які звернуться по субсидії в опалювальний період 2014/2015, буде більшою”.
У цьому році запроваджується механізм адресного надання пільг окремим категоріям громадян
Директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики повідомив, що середній розмір субсидії також збільшився: “Якщо у 2013-ому він становив 204 гривні на сім’ю, то у 2014-ому – 311 гривень”.
Він нагадав, що торік був змінений порядок отримання субсидії: фіксований десятивідсотковий платіж за комунальні послуги замінили на індивідуальний розмір платежу, що залежить від доходу громадян, а також встановили нові соціальні норми житла (зменшили на одну особу – з 21 кв. м до 13,65 кв. м, а збільшили на сім’ю – з 10,5 кв. м до 35,22 кв. м), зменшили норми споживання природного газу, встановили норму централізованого водопостачання, збільшили норму споживання електричної енергії: “Принцип простий: сім’ї, у яких дохід менший, платять менше”.
Окрім цього, заступник міністра соціальної політики Віталій Мущинін повідомив, що готуються чергові зміни до порядку призначення житлових субсидій з метою спрощення їх отримання громадянами України.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2213 / 4.08MB / SQL:{query_count}