“Люстраційні” суди

Міністерство юстиції обіцяє відстоювати закон “Про очищення влади”

фото: golos.ua
Судові перипетії навколо закону про люстрацію матимуть продовження. Зараз Міністерство юстиції вирішило оскаржити рішення суду, який скасував звільнення чиновника на підставі невідповідності закону “Про очищення влади”. 
Йдеться про рішення Харківського суду, яким поновили на посаді працівника прокуратури. “Міністерство юстиції вступило в цю справу. Ми подали апеляційну скаргу на це рішення. Окрім того я сьогодні підписав представлення вищій кваліфікаційній комісії щодо притягнення цього судді до дисциплінароної відповідальності за порушення присяги”, - заявив учор, п'ятого грудня, міністр юстиції Павло Петренко.
Урядовець пояснив, що кожен звільнений чиновник має право на судовий захист, однак якщо встановлено чітку невідповідність люстраційному закону, то його мусять звільнити. “У законі передбачений перелік повноважень і термін перебування на посаді, який є підставою для звільнення. 
Керівник органа, в якому працює держслужбовець, перевіряє лише дві речі: чи був держслужбовець на певній посаді у період із 2010 по 2014 роки; друге – чи був він на цих посадах сукупно більше року. Жодних інших висновків, експертиз, оціночних суджень керівник не здійнсює. Якщо встановлено, що людина потрапляє під цю норму закону, керівник змушений підписати наказ про звільнення”.
Водночас Петренко пообіцяв, що Міністерство юстиції звернеться до Верховного суду та Вищого адмінсуду із проханням роз'яснити суддям положення закону “Про очищення влади” – аби документ адекватно тлумачили.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2256 / 3.96MB / SQL:{query_count}