Реформатори і міністри другого уряду Арсенія Яценюка

Ключові факти із біографій членів нового Кабінету міністрів

фото: Reuters

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк

На момент призначення – екс-прем’єр-міністр України. 40 років. Народився у Чернівцях. Одружений, має двох доньок.
Освіта. В 1996 році закінчив юридичний факультет Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича (спеціальність – правознавство). В 2001-ому здобув другу вищу освіту в Чернівецькому торговельно-економічному інституті Київського національного торговельно-економічного університету (спеціальність – облік та аудит).
Кар'єра. В 2001році Верховна Рада АР Крим обрала Яценюка виконувачем обов’язків міністра економіки. Згодом він стає міністром економіки Криму. В січні 2003-го голова Нацбанку Сергій Тігіпко призначає Яценюка своїм першим заступником. На час виборчої кампанії 2004 року Яценюк виконував обов’язки глави НБУ. У вересні 2005-го стає міністром економіки в уряді Юрія Єханурова. 
В 2007-ому на 10 місяців очолює Міністерство закордонних справ, а згодом стає головою Верховної Ради України. В січні 2009-го повертається до парламенту. Був народним депутатом ВРУ останніх трьох скликань. У лютому 2014-ого ВРУ рекордною кількістю голосів затверджує Яценюка прем’єр-міністром. У липні внаслідок розпаду коаліції заявив про самоусунення з посади, однак парламент не проголосував за звільнення Яценюка.

Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський

На момент призначення – народний депутат. Квота Радикальної партії. 58 років. Народився в селі Галиця Ніжинського району Чернігівської області. Одружений, має доньку.
Освіта. В 1977 році закінчив Київський інститут народного господарства, економіки і планування матеріально-технічного постачання (фах – економіка і планування матеріально-технічного постачання). В 1991 році – Всесоюзну ордена Дружби народів Академію зовнішньої торгівлі, м. Москва (фах – міжнародні економічні відносини).
Кар'єра. У 2002 – 2003 роках працював заступником керівника Головного управління з питань внутрішньої політики Адміністрації Президента Леоніда Кучми. В 2003 – 2005 роках був першим заступником міністра економіки з питань європейської інтеграції Валерія Хорошковського (відповідав за зв’язки з Верховною Радою). До 2010-го двічі був главою правління ВАТ “ДАК” Автомобільні дороги України “. 
У березні 2010 року Кабмін Азарова призначив його головою Державної служби автомобільних доріг України (Укравтодор), але вже через два місяці звільнив з посади. Зараз Вощевський є головою наглядової ради ПАТ Чернігівська кондитерська фабрика “Стріла”.

Віце-прем'єр-міністр – міністр культури України В’ячеслав Кириленко

На момент призначення – народний депутат. Квота “Народного фронту”. 46 років. Народився у смт Поліське, Київська область, у родині вчителів. Одружений, має двох дітей.
Освіта. В 1993 році закінчив філософський факультет, а в 1996-ому – аспірантуру в Київському університеті ім. Т.Г. Шевченка.
Кар'єра. У 1993 – 2002 роках очолював Всеукраїнську молодіжну громадську організацію “Молодий Рух”. З 1993-го є членом Народного Руху України. Через два роки став членом президії Центрального керівництва НРУ. У 1998 – 2002 роках працював народним депутатом України в Раді ІІІ скликання (був секретарем комітету ВР з питань соціальної політики та праці). Відтоді ще п’ять разів обирався до Верховної Ради (починаючи від ІІІ скликання й досі).
Працював у комітеті ВР з питань соціальної політики і праці та комітеті з питань культури і духовності. З лютого 2005 до вересня 2005 року працював міністром праці та соціальної політики України, а з вересня 2005-го – віце-прем’єр-міністром в урядах Юлії Тимошенко та Юрія Єханурова.

Віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко

На момент призначення – перший заступник голови Адміністрації Президента. Квота “Блоку Петра Порошенка”. 47 років. Народився в Миколаєві. Одружений, має двох дітей. 
Освіта. В 1991 році закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю автоматизовані системи управління. Прослухав окремі курси в Північно-Західному університеті в Іллінойсі, Чикаго, а також у Національному університеті “Києво-Могилянська академія”, де в 2008-ому здобув другу освіту за спеціальністю менеджер-економіст. 
Кар'єра. В 2006-2012 роках був депутатом Житомирської обласної ради (двох скликань). У 2010-ому очолив в облраді фракцію “Фронту змін”. У травні 2012 року став керівником Житомирського регіонального виборчого штабу Об’єднаної опозиції ВО “Батьківщина”. В грудні 2012-го стає народним депутатом від “Батьківщини”. 
В парламенті був першим заступником голови комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики. З травня по червень 2014 року очолював Державне управління справами. 10 червня 2014-го його призначають першим заступником глави Адміністрації Президента України. З 2010 року й досі він  є головою правління ПАТ “Житомирський завод огороджувальних конструкцій”.

Міністр Кабінету Міністрів України Ганна Онищенко

На момент призначення – голова Державної реєстраційної служби. Квота “Народного фронту”. 30 років. Народилася в Києві. Незаміжня.
Освіта. В 2007 році закінчила магістратуру Київського національного університету ім. Т. Шевченка за спеціальністю правознавство. В 2011-ому здобула науковий ступінь кандидата юридичних наук.
Кар'єра. З травня 2004 по березень 2014 року працювала юристом та юрисконсультом в кількох юридичних компаніях, представництві “Приватбанку” та ПАТ “Укрнафта”. З березня по травень 2014-го була заступником міністра юстиції України – керівником апарату. В травні 2014 року стала головою Державної реєстраційної служби. В декларації Ганни Онищенко за 2013 рік зазначено, що загальна сума її доходів становить 35 тис. грн, 30 тис із яких – зарплата.
Також у 2013-ому представляла інтереси Арсенія Яценюка в Печерському суді Києва (тоді суд зобов’язав його спростувати інформацію про організацію тодішнім секретарем РНБО Андрієм Клюєвим провокацій на мітингу 18 травня 2013 року в Києві).

Міністр аграрної політики і продовольства України Олексій Павленко

На момент призначення – партнер інвестиційного фонду Pharus Assets Management, керівник довірчої ради “Інт Інвест”, член довірчої ради “Європейські молочні технології” та член правління ТОВ “Житлобуд”. Квота “Самопомочі”. 37 років. Народився в місті Умань на Черкащині.
Освіта. В 1998 році закінчив економічний факультет Києво-Могилянської академії, а в 2002-ому – MBA Школи бізнесу Університету Нінроде у Нідерландах.
Кар'єра. З 2006 по 2009 рік був спершу виконавчим директором, а з часом генеральним директором концерну “Фокстрот” (відповідав за загальне управління та інвестиції в Україні та Молдові). У жовтні 2011-ого став членом Наглядової ради ТОВ “Агропрогрес Холдинг”.

Міністр екології та природних ресурсів України Ігор Шевченко

На момент призначення – засновник компанії Shevchenko Asset Management та Мерітократичної партї України. Квота “Батьківщини”. 43 роки. Народився в Олександрії Кіровоградської області.
Освіта. В 1988 році вступив до Київського інституту фізичної культури, але на початку третього курсу взяв академічну відпустку, після якої перевівся на історичний факультет Київського університету ім. Т. Шевченка. Після року навчання перевівся на юридичний факультет, а згодом потрапив у Інститут міжнародних відносин. Також навчався у Академії європейського права в Європейському університеті Італії. Влітку 1996 року склав адвокатський іспит і став адвокатом.
Кар'єра. З 1990 року працює юристом в юридичній фірмі “Легіс”, а  згодом у “Фрішберг і партнери”. Стажувався в Посольстві України у Бельгії, Антимонопольному комітеті України та юридичній фірмі “Василь Кісіль і партнери”. З 2001 по 2006 рік був радником київського міського голови з питань залучення іноземних інвестицій, а в 2005-ому став радником прем’єр-міністра України з питань залучення іноземних інвестицій. У 2012 році очолив Мерітократичну партію України.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин

На момент призначення – голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Квота “Блоку Петра Порошенка”. 48 років.
Освіта. Має три вищі освіти: диплом спеціаліста міжнародних економічних відносин Львівського державного університету; ступінь спеціаліста в Європейському університеті “Віадріна” (Німеччина); ступінь МВА з міжнародних фінансів школи бізнесу Канзаського університету (США).
Кар'єра. До призначення головою НКРЕКП працював директором відділу інвестиційно-банківських послуг групи “Інвестиційний Капітал Україна” (ICU) (головою ради директорів ICU тоді була нинішній голова Нацбанку Валерія Гонтарева). У ICU працював з 2008 року, а до того був віце-президентом банку ING та менеджером відділу корпоративних фінансів компанії Ernst & Young.

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус

На момент призначення – партнер шведської компанії East Capital. Квота “Блоку Петра Порошенка”. 38 років. Одружений. Народився у Вільнюсі, Литва.
Освіта. Здобув ступінь бакалавра у сфері міжнародного бізнесу університетів Concordia International University (Естонія) та Concordia University (США).
Кар'єра. Ще під час навчання почав працювати в найбільшому банку Прибалтики “Хансабанка”, а в 22 роки став у ньому директором департаменту цінних паперів. Із 2002-ого є партнером швецької інвестиційної компанії East Capital. Також є одним із міноритарних акціонерів російського “Сбербанку”.

Міністр юстиції України Павло Петренко

На момент призначення – екс-міністр юстиції. Квота “Народного фронту”. 35 років. Народився в місті Чернівці. Неодружений.
Освіта. В 2001 році закінчив юридичний факультет Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича (спеціальність правознавство). В 2004-ому отримав диплом Української академії зовнішньої торгівлі при Міністерстві економіки України за спеціальністю менеджмент зовнішньоекономічної діяльності.
Кар'єра. В 2001-ому переїжджає до Києва, де до 2010 року займається адвокатською практикою. В листопаді 2010-го обраний депутатом Київської обласної ради. Під час парламентських виборів 2012 року обіймав посаду керівника юридичного департаменту “Батьківщини”. Був нардепом Ради VII скликання від “Батьківщини”.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін

На момент призначення – екс-міністр зовнішніх справ. Квота Петра Порошенка. 46 років. Народився у Курську, Росія. Одружений, має двох синів.
Освіта. В 1991 році закінчив Московський фізико-технічний інститут (спеціальність – фізика та прикладна математика). 
Кар'єра. З 1993 року працює аташе, згодом третім та другим секретарем Департаменту військового контролю та роззброєння Міністерства закордонних справ України. З 1997 по 2000 роки працював у Посольстві України в Німеччині. Згодом був першим секретарем та радником Департаменту економічного співробітництва МЗС України (ядерна та енергетична безпека). У 2004 – 2008 роках – радник-посланець Посольства України у Великобританії, з 2008 по 2010-ий – директор Департаменту Європейського Союзу МЗС України, а в квітні 2011-го став заступником міністра закордонних справ України. З червня 2012 по червень 2014 року обіймав посаду Надзвичайного і Повноважного послав України у Федеративній Республіці Німеччина.

Міністр інформаційної політики України Юрій Стець

На момент призначення – народний депутат. Квота “Блоку Петра Порошенка”. 38 років. Народився в місті Чортків Тернопільської області. Одружений, має трьох дітей.
Освіта. В 1996 році закінчив Чернівецьке училище мистецтв ім. С. Воробкевича (керівник фольклорного ансамблю, організатор культурно-дозвіллєвої діяльності). В 2009-ому – Харківський державний політехнічний університет (менеджер інформаційних систем).
Кар'єра. Працював журналістом та репортером різних українських ЗМІ, а в 2002 році став генеральним продюсером “5 каналу”. В 2007-ому став народним депутатом України від блоку “Наша Україна – Народна самооборона” (був спершу секретарем, а згодом головою комітету парламенту з питань свободи слова та інформації). У 2012 році вдруге потрапив до парламенту, на цей раз від ВО “Батьківщина” (також став членом комітету з питань свободи слова та інформації). Влітку 2014-го очолив управління інформаційної безпеки Національної гвардії України.

Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський

На момент призначення – генеральний директор групи компанії “Континіум” (завправки WOG, молочні компанії КОМО, “Галичина”...). Квота “Блоку Петра Порошенка”. 36 років. Неодружений.
Освіта. Закінчив Київський національний університет ім. Т. Шевченка (магістр історії) та Університет Тафтса (США) (магістр міжнародного бізнесу і фінансів).
Кар'єра. З 2006 року працював у інвестиційній компанії Dragon Capital (Україна) на посаді керуючого директора, директора інвестиційно-банківського департаменту. До цього – в московському офісі IFC (займався інвестиціями у Центральній та Східній Європі).
Його вважають близьким до головних акціонерів “Континіуму” Ігоря Єремєєва і Степана Івахіва, які створили у ВР групу “Воля народу”.

Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов

На момент призначення – народний депутат. Квота “Батьківщини”. 47 років. Одружений, має доньку та сина.
Освіта. В 1992 році закінчив історичний факультет Київського державного університету ім. Т. Шевченка, через два роки – аспірантуру юридичного факультету в тому ж університеті, а в 1996-ому закінчив курси університету Thames Valley (Великобританія).
Кар'єра. В 1994 – 1995 роках працював у юридичному управлінні Адміністрації Президента України, був серед помічників президента Кучми. У 1997 – 1999 роках працював у апараті Ради національної безпеки і оборони України. В 2004-ому був провідним аналітиком виборчого штабу Віктора Ющенка. На парламентських виборах 2006 і 2007 років входив до складу керівництва центрального штабу блоків “Наша Україна” і “Наша Україна – Народна самооборона”. З травня 2008-го – президент аналітичного центру “Відкрита політика”.

Міністр оборони України Степан Полторак

На момент призначення – екс-міністр оборони. Квота Петра Порошенка. 49 років. Народився в селі Весела Долина Тарутинського району на Одещині.
Освіта. Закінчив Вище військове командне училище МВС СРСР (м. Орджонікідзе), Військову академію Збройних сил України. В 2003 році захистив дисертацію кандидата педагогічних наук на тему “Педагогічні умови формування умінь командира підрозділу у майбутніх офіцерів МВС України”.
Кар'єра. Із серпня 1983 року поступив на військову службу. В березні 2002-го став начальником Академії внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України. З лютого по середину березня 2014-го був командувачем внутрішніх військ МВС. У квітні цього року його затвердили на посаді командувача Національної гвардії України, а в середині жовтня він став міністром оборони.

Міністр освіти і науки України Сергій Квіт

На момент призначення – екс-міністр освіти. Квота “Блоку Петра Порошенка”. 49 років. Народився в місті Ужгород. Неодружений.
Освіта. В 1991 році закінчив інститут журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка. В 2001-ому здобув науковий ступінь доктора філософії в Українському вільному університеті (Німеччина).
Кар'єра. У 1996 році розпочав у Інституті журналістики викладацьку роботу. В 2001-ому на два роки очолив управління преси і книговидання Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України. Згодом став деканом факультету соціальних наук і соціальних технологій Києво-Могилянської академії. З 2007 по 2014 рік був президентом цього університету. Відомий судовими позовами проти Міносвіти за часів міністра Дмитра Табачника.

Міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі

На момент призначення – екс-міністр охорони здоров’я, праці та соціального захисту Грузії. Квота “Блоку Петра Порошенка”. 44 роки. Народився в Тбілісі (Грузія). Одружений.
Освіта. В 1992 році закінчив історичний факультет Тбіліського державного університету (спеціальність новітня історія Європи і США). В 2003 році здобув ступінь магістра в галузі державного управління у Школі державного управління ім. Роберта Ф. Вагнера Нью-Йоркського університету (США).
Кар'єра. З 2003 року почав працювати спеціалістом в галузі адміністрування та фінансів у грузинському представництві Програми розвитку ООН. 1997-го обіймає посаду президента грузинської неурядової організації “Міжнародний фонд “Кураціо”, що займається реформуванням систем охорони здоров’я в країнах з перехідною економікою. Загалом із 1995 по 2002 рік консультує різні міжнародні організації в Азербайджані, Литві, Україні, Вірменії та Сербії. 
З січня 2008 по серпень 2010 року обіймає посаду міністра охорони здоров’я, праці та соціального захисту Грузії в уряді Ладо Гургенідзе. З вересня 2010 року виконує обов’язки ректора Тбіліського державного університету ім. І. Джавахішвілі, невдовзі його обирають ректором цього університету.

Міністр соціальної політики України Павло Розенко

На момент призначення – народний депутат. Квота “Блоку Петра Порошенка”. 44 роки. Народився у Києві в сім’ї службовців. Одружений, має сина і доньку.
Освіта. В 1993 році закінчив електроакустичний факультет Київського політехнічного інституту.
Кар'єра. У 1989-ому стає членом Народного Руху України. З 1994 року працює на державній службі. З 1994 по 2000 рік є помічником-консультантом народного депутата. В лютому 2005-го стає першим заступником міністра праці та соціальної політики України, у 2007-ому – керівником служби соціальної політики Секретаріату Президента України, а в 2008-ому знову повертається в Міністерство праці та соціальної політики. З 2010 року працює експертом з питань соціальної політики України в Центрі Разумкова. Під час парламентських виборів 2012 року пройшов до ВР за списком партії “УДАР” Віталія Кличка (був заступником голови комітету з питань соціальної політики та праці).

Міністр фінансів України Наталія Яресько

На момент призначення – співзасновник міжнародної інвестиційної компанії Horizon Capital. Квота “Самопомочі”/“Блоку Петра Порошенка”. 39 років. Народилася в Чикаго (США) у родині вихідців із України. Одружена, має двох доньок (вчаться в українській школі).
Освіта. В 1989 році здобула ступінь магістра у галузі державної політики в Школі державного управління ім. Кеннеді при Гарвардському університеті.
Кар'єра. Здобувши освіту, влаштувалася в економічний підрозділ Держдепартаменту США, у якому спеціалізувалася на питаннях СРСР. Після розпаду Радянського Союзу переїхала до України і тут до 1995 року очолювала економічний відділ посольства США. Після завершення контракту пішла працювати у фонд прямих інвестицій для підтримки малого та середнього бізнесу Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), який очолила в 2001 році.
У 2006-ому заснувала свою компанію – Horizon Capital. В 2003 році за внесок у розвиток української економіки була нагороджена президентом України Орденом Княгині Ольги. Також була членом Консультативної ради з питань іноземних інвестицій за президентства Ющенка та Консультативного комітету Українського центру сприяння іноземному інвестуванню при Кабміні.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков

На момент призначення – народний депутат, екс-міністр МВС. Квота “Народного фронту”. 50 років. Народився в родині військового у столиці Азербайджанської Республіки місті Баку. Одружений, має сина.
Освіта. В 1988 році закінчив Харківський політехнічний інститут за спеціальністю автоматизовані системи управління.
Кар'єра. В 2002-ому став членом виконкому Харківської міськради, а в 2005 році тодішній президент Віктор Ющенко призначив його головою Харківської ОДА (в лютому 2010-го подав у відставку). Того ж року на виборах міського голови Харкова поступається Геннадію Кернесу. З вересня 2011 по грудень 2012 року перебував у політичній еміграції в Італії через переслідування тодішньої влади, а в жовтні 2012-го обраний депутатом Ради VII скликання від “Батьківщини”.
За матеріалами tsn.ua, Вікіпедії, espreso.tv, liga.net, glavcom.ua.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6620 / 4.31MB / SQL:{query_count}