Рух до НАТО

До вступу в Північноатлантичний альянс Україна готуватиметься шість років

Україна відновлює курс на інтеграцію до НАТО. Таку заяву учора, 24 листопада, поширив Президент Петро Порошенко. 
Раніше цього ж дня генсек Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг під час 60-ої сесії Парламентської асамблеї НАТО запевнив, що організація залишає для України відкритими двері.
“Я хотів би нагадати, саміт у Бухаресті, на якому ми вирішили, що Україна буде членом НАТО, і це рішення зберігається, звичайно, якщо Україна буде відповідати критеріям і якщо на це буде воля”, – заявив Столтенберг. Згадка про Бухарестський саміт доволі примітна: у 2004 році були величезні очікування, що Україна отримає План дій щодо членства в НАТО, однак це рішення було заблокованим Німеччиною та Францією.
Сам Порошенко заявив, що Україна готуватиметься до вступу в Північноатлантичний союз не менше шести років, після чого це питання винесуть на загальноукраїнський референдум. “Нами напрацьовано мінімум шестирічний план напруженої роботи для того, щоб Україна відповідала критеріям як щодо вступу до Європейського Союзу, так і відповідності критеріїв щодо НАТО. І тільки тоді український народ на референдумі буде мати можливість визначитися щодо вступу чи невступу”, – сказав Президент.
Що ж до самих українців, то як свідчить опитування соціологічної групи “Рейтинг”, в Україні зараз рекордна кількість прихильників вступу до НАТО (ця ідея позитивно сприймається у всіх регіонах, окрім Донбасу). Відтак, якби референдум з цього питання відбувався цього тижня, то 51% українців на ньому проголосували би “за” вступ і лише 25% “проти”.
Нагадаємо, що вступ до НАТО прописаний і серед реформ, які зобов’язалися провести учасники майбутньої коаліції.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.3373 / 4.06MB / SQL:{query_count}