Чи відповідає люстрація Конституції?

Верховний Суд України хоче з’ясувати, чи не суперечить закон про люстрацію Конституції

фото: unt.ua
У понеділок пленум ВСУ прийняв рішення звернутися до Конституційного суду за відповідними роз’ясненнями. За це проголосувало 27 із 43 суддів.
Цікаво, що деякі з суддів ВСУ, зокрема Іван Шицький заявили, що звернення з такого питання можна трактувати як втягнення Верховного Суду України в політичну діяльність.
Втім, голова громадського Люстраційного комітету, один із авторів закону «Про очищення влади» Єгор Соболєв упевнений, що це не зупинить очищення влади. «Це дуже символічно. Першою до КСУ пішла Служба зовнішньої розвідки – центр аналітичного супроводження терору Євромайдану. Фактично служба тоді стала філіалом ФСБ, і не випадково її тодішній голова утік до Росії. І тепер вони просять роз’яснень, чи їм очищуватися. Сьогодні подання до Конституційного Суду вирішив зробити Верховний Суд. Хоча, до їхньої честі, 19 суддів голосували проти. Але в цілому судова влада знову показала, що не готова і не здатна до самоочищення», – пише на своїй сторінці в Facebook Соболєв.
«Я сьогодні сказав суддям Верховного Суду: «Буде або суд Лінча, або суд. Суспільство вже не зупиниш. На цьому і домовляємося. Суди в Україні будуть набрані наново. Чим більший спротив вони чинитимуть, тим радикальніше буде очищення», – підсумував депутат.
Нагадаємо, 10 листопада стартувала друга хвиля перевірок у межах цього закону. На сайті Міністерства юстиції відкрили реєстр, до якого вноситимуть інформацію про усіх державних посадовців, яких звільнили через люстрацію. Станом на понеділок, до цього переліку внесли інформацію про 354 осіб.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7405 / 4.06MB / SQL:{query_count}