Жінки під куполом

До парламенту обрали 47 депутаток, що є найбільше за всю історію України

фото: facebook.com, liga.net, wikimedia.org
Нова Верховна Рада має найбільше жінок за всю історію незалежної України – обрали 47 депутаток. 45 – у партійних списках, а також дві мажоритарниці – зі Львова. Як зазначають у Комітеті виборців України, тепер жінок у парламенті буде 11,1% від загального складу.
Для порівняння, у Верховній Раді попереднього скликання було 9,9% жінок (44 особи), а у парламенті першого скликання – лише 2,3% (11 осіб). “Український парламент стає більш збалансованим. Утім, до світової практики ще далеко – в середньому в парламентах світу 22% жінок, а в Європі цей показник сягає 25%”, – кажуть  у Комітеті виборців. 
Тут також зазначають, що мажоритарна складова виборчої системи, з її жорсткою конкурентною боротьбою, яка подекуди переростає в різноманітні зловживання і порушення закону, не сприяє обранню жінок до парламенту. З 47 жінок, обраних до парламенту, лише дві отримали мандат у мажоритарних округах.
У Комітеті виборців кажуть, що таким чином мажоритарна складова привела до парламенту лише 1% жінок (2 з 198 нардепів), а партійні списки – 20% (45 з 225). Подібна ситуація спостерігалась і у 2012 році. 

Найвпливовіші жінки України
Журнал “Фокус” представив щорічний рейтинг “100 найвпливовіших жінок України”. 
Вперше за дев’ять років проведення рейтингу найвпливовішою жінкою України стала не Юлія Тимошенко, якій цього року дісталося друге місце, а Жінка миру – збірний образ українських жінок, які борються за свободу України, інформує tvi.ua. 
У першій десятці немає жодної представниці минулої влади. Їхні місця зайняли інші – за Тимо­шенко в рейтингу є Марина Порошенко, Ольга Богомолець, Олена Пінчук, Ганна Безлюдна, Людмила Денисова, Олена Притула, а десятку завершує Ірина Геращенко. 
З’явилися і нові обличчя – Вікторія Сюмар (12 місце), Руслана Лижичко (13), Ірина Фриз (28), Тетяна Чорновол (29), Світлана Заліщук (44), Ольга Фреймут (83), Олена Кравець зі “Студії Квартал-95” (72), співачка Джамала (100) та інші.
“Дослідження Венеціанської комісії також підтверджують, що вибори в багатомандатних округах більш сприятливі для обрання жінок-кандидатів, ніж в одномандатних. До речі, прямої залежності між відкритими і закритими партійними списками немає, в деяких країнах відкриті списки сприяють обранню жінок до парламенту, в інших – навпаки”, – зазначають у КВУ і додають, що Комітет “послідовно виступає за реформу виборчого законодавства – запровадження суто пропорційної системи з відкритими списками”.
Обраний народним депутатом колишній голова Комітету виборців України  Олександр Черненко в ефірі каналу “24” наголосив, що збільшення кількості жінок позитивно вплине на роботу Ради. “Це європейська практика, багато країн через це пройшли і вони мають сьогодні тверді квоти для участі жінок у виборах. Це теж був процес, пов’язаний у Європі з вирівнюванням прав чоловіків і жінок. Європейський досвід показує, що такий парламент є більш професійним і більш дієвим”, – зазначив Черненко. 
То хто ж з представниць прекрасної половини людства у Раді? Отож, серед депутаток тепер побачимо – Юлію Тимошенко, лікаря Ольгу Богомолець, освітянку Лілію Гриневич, двічі міністра Людмилу Денисову, письменницю Марію Матіос, співачку Оксану Білозір, громадську діячку Ганну Гопко, львів’янок Оксану Юринець та Ірину Подоляк, дві колишніх журналістки Тетяну Чорновол і Вікторію Сюмар, співачку Злату Огневич.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7478 / 4.09MB / SQL:{query_count}