Друга хвиля люстрації

Від понеділка, 10 листопада, в Україні розпочався другий етап люстрації держорганів

фото: chas.cv.ua
Під час першого посад позбавили 32 посадовців.
“Упродовж десятиденного терміну, який дається на так звану трудову люстрацію, звільнили 21 чиновника центральних органів виконавчої влади, у тому числі був звільнений один заступник міністра, вісім керівників центральних органів виконавчої влади, 11 перших заступників керівників центральних органів влади і один заступник”, – заявив у понеділок міністр Кабміну Остап Семерак.
Він також зазначив, що 11 осіб, знаючи про початок перевірок, самі написали заяви про звільнення за власним бажанням. “Ще до 16 жовтня вони написали заяви за власним бажанням. Це були три перших заступники міністрів, три керівники центральних органів виконавчої влади, чотири їх перших заступники і один заступник. Тобто ми можемо сміливо додавати і говорити про те, що у першій хвилі так званої трудової люстрації Кабінет Міністрів звільнив 32 високопосадовців”, – додав Семерак.
А вже від початку цього тижня почалися перевірки в межах другого етапу люстрації. “Щодо другого етапу проведення перевірки, то уряд затвердив графік, який формувався відповідно до положень закону про очищення влади. 
Насамперед, перевіряється Міністерство юстиції, Фіскальна служба, Генеральна прокуратура, а також центральний апарат СБУ, всі міністри та керівники центральних органів виконавчої влади. Відповідне розпорядження Кабінету Міністрів є у відкритому доступі, і відсьогодні всі вищеназвані особи повинні подати відповідну заяву і щодо них розпочнеться перевірка, згідно із процедурою, передбаченою законом”, – повідомив заступник міністра юстиції – керівник апарату Ігор Алексєєв.
Нагадаємо, “люстраційний” закон набув чинності 16 жовтня. Відтоді на виконання документа звільнили 132 осіб із ГПУ та шість із Міноборони. Політики з кількох партій (зокрема й новообрані депутати від “Блоку Петра Порошенка”) заявляли, що цей закон надто м’який, а тому ВР нового скликання повинна його удосконалити.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2773 / 3.96MB / SQL:{query_count}