Зброя є? Зброя буде?

Україна і далі чекає на летальну зброю від країн-членів НАТО

фото: president.gov.ua
Епопея з можливим постачанням в Україну зброї від Заходу триває ще від початку АТО, тобто вже півроку. 
Й українські, й західні експерти неодноразово висловлювались на тему такої необхідності. У вересні цього року Президент Порошенко на саміті НАТО в Уельсі заявляв, що про постачання зброї довелось домовитись. Його радник Юрій Луценко навіть назвав п’ять країн, від яких можна чекати збройної підтримки – США, Франція, Італія, Польща, Норвегія. Від того часу лише Франція не спростувала такої інформації.
Тим часом експерти із Ук­раїн­ського кризового медіа-центру проаналізували, яку допомогу Захід обіцяв, і як ще може допомогти нам. До уваги бралась лише офіційна інформація. Так, США уже гарантували безкоштовне надання Україні спорядження на суму 116 млн доларів: бронежилети, шоломи, транспорт, тепловізори, прилади нічного бачення, спецтехніку, рації, патрульні човни, намети, радари, обмундирування. 
Водночас, за даними УКМЦ, фахівці опрацьовують можливість поставки іншого переліку товарів, що включають протитанкову зброю, зенітні комплекси, бронетанкову техніку і військовий транспорт. Тут варто зазначити: стало відомо, що Комітет збройних сил у сенаті США з початку січня очолить республіканець Джон МакКейн, який відстоює військову підтримку України.
США уже гарантували безкоштовне надання Україні спорядження на суму 116 млн доларів: бронежилети, шоломи, транспорт, тепловізори, прилади нічного бачення, спецтехніку, рації, патрульні човни, намети, радари, обмундирування
Але поки ще жодна із країн-членів НАТО не розпочала поставок зброї до України. Тим часом наша країна щодня втрачає 80 млн гривень (6 млн доларів) від війни на Донбасі.
Щодо Франції, то повідомляється, що нині обговорюється можливість закупівлі ракет типу “Екзосет”. Це протикорабельні ракети, які не є новітньою розробкою – на озброєнні багатьох країн,  зокрема членів НАТО, вони знаходяться ще з 1970-х років. Зазначимо, що цього тижня французький прем’єр Мануель Вальс укотре заявив, що його країна не бачить умов для передачі Росії вертольотоносців “Містраль”. 
Раніше Франція відклала виконання відповідного контракту з РФ. Тепер група американських конгресменів звернулася до генерального секретаря НАТО Столтенберга із закликом викупити у Франції два військові кораблі “Містраль”, призначені для Росії. “Усвідомлюючи той фінансовий тягар, який може понести Франція, якщо справедливо відмовиться від передачі кораблів Росії, ми знову закликаємо НАТО купити чи взяти їх в оренду для спільного використання”, – йдеться у листі восьми американських конгресменів, повідомляє BBC-Україна. Також і Канада розглядає можливість перекупити “Містралі”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8171 / 4.09MB / SQL:{query_count}