Вакцина для немовлят має бути!

Верховна Рада розблокувала використання понад 500 тисяч доз протитуберкульозної вакцини

Верховна Рада України дозволила використати понад 500 тисяч доз вакцини БЦЖ, термін придатності яких закінчується у вересні 2015 року. 
Цей крок виправить критичну ситуацію із забезпечення регіонів України цією вакциною до моменту завершення тендерних закупівель, повідомляє прес-служба МОЗ.
Зі слів в.о. міністра охорони здоров’я Василя Лазоришинця, у процесі процедури державних закупівель перебуває 1 мільярд 521,5 мільйона гривень. Укладено договорів на суму 674,4 мільйона гривень. Серед напрямків, за якими укладені договори за останні дні, – препарати для хворих на полісахаридоз та аутизм на суму понад 15 мільйонів гривень. 
Окрім цього, станом на вчора, 20 жовтня, зі складів “Укрвакцини” в регіони за бюджетними програмами поставлені медикаменти для дітей із первинним імунодефіцитом, медикаменти для дітей, хворих на хронічний вірусний гепатит, а також пентаксим.
В усіх областях створені штаби, які жорстко контролюватимуть наявність залишків ліків у регіонах та оперативно вирішуватимуть питання перерозподілу медикаментів і виробів медичного призначення
За словами очільника міністерства, МОЗ вживає безпрецедентних заходів, аби виправити ситуацію до моменту завершення тендерних торгів. Зокрема, тривають переговори з Глобальним фондом, Світовим банком, ВООЗ і Червоним Хрестом. Завдяки активній позиції міністерства Україна вже отримала гуманітарну допомогу від Грузії, Словаччини, Ізраїлю та США. Найближчим часом передадуть третій транш гуманітарної допомоги від ВООЗ.
Окрім цього, рішенням Колегії МОЗ України в Міністерстві охорони здоров’я та в усіх областях створені штаби, які жорстко контролюватимуть наявність залишків ліків у регіонах та оперативно вирішуватимуть питання перерозподілу медикаментів і виробів медичного призначення. 
Василь Лазоришинець укотре наголосив, що завдання із забезпечення ліками, яке уряд поставив перед МОЗ, зараз вирішують кількома шляхами: розблокуванням тендерних закупівель, залученням гуманітарної допомоги та міжнародних грантів і допомогою пацієнтських організацій, які активно співпрацюють із міністерством, перерозподіляючи ліки в різні регіони України.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.8611 / 4.06MB / SQL:{query_count}